Wpis z mikrobloga

@Janko29:

może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.


Bardzo fajny przespis. :)
  • Odpowiedz
@Drail: akurat w tym przypadku słusznie postąpił policjant. Chłop ewidentnie nie kumał że nie wyprzedza się na przejściu dla pieszych to i mandat nie miałby żadnego efektu.
  • Odpowiedz
@Drail: ale zawsze i chyba w każdym kraju są przepisy które opierają się na czystej ocenie sytuacji policjanta na miejscu i tak też musi być nie da sie prawnie przewidzieć każdej sytuacji. Osobiście nie słyszałem o jakimś nadużywaniu tego przepisu, może tak jest nie wiem. Pamiętaj, że w tedy sprawa podlega ocenie sądu.
  • Odpowiedz
@Drail: Tym bardziej gość na podporządkowanej powinien przewidzieć, że ktoś pojedzie główną :D
Jeżeli to prawdziwa sytuacja, to bardzo prawdopodobne, że rzeczywisty sprawca znał pana policjanta
  • Odpowiedz
@michaljg: Nauczyło mnie to tylko żeby mieć zawsze kamerę i nigdy się nie przyznawać. Pokątnie dowiedziałem się ze moge mieć problemy potem „na mieście” przy kontrolach itp. Za to ze zagrałem na nosie policjantom. Szkoda bo to potem rzutuje na cały obraz policji
  • Odpowiedz