Wpis z mikrobloga

Zakładam, że jednak większość par decyduje się na dzieci i kiedyś w końcu wypełnią one ten czas ;)

@wjtk123: Bo wiekszosc ludzi to NPC bez wlasnych przekonan robiący w zyciu wszystko „Bo inni tak robią i tak trzeba”.
  • Odpowiedz
@wjtk123: „Pragną” z egoistycznych powodow, prymitywnego instynktu macierzynskiego i rosnacej wraz z wiekiem presji spoleczenstwa.
Dowod anegdotyczny - moje sasiadki karierowiczki tez zarzekały sie, ze nie beda miec dzieci ale strach przed zostaniem samemu na starosc, kolezankami atakujacymi przy kazdym spotkaniu „A pobaw sie z moim Brajankiem, ale ci pasuje, patrz ile radosci hehe” i w wieku 33-35 lat przegrały ze swoimi postanowieniami i mają dzieci xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wjtk123:

25-latek też pracuje i posiada go w ograniczonej ilości

może, ale niekoniecznie, a tym bardziej 20-latek, młodzi ludzi mają kupę wolnego czasu

poza tym wolny czas jest przereklamowany, jeżeli posiada się ograniczone środki do
  • Odpowiedz
@kezioezio: A może po prostu dopiero wtedy obudził się w nich instynkt macierzyński? Może dopiero w takim wieku poczuły się gotowe, zarówno psychicznie jak i materialnie? Jest mnóstwo obiektywnych czynników, które wpływają na decyzję o posiadaniu dziecka, próba tłumaczenia tego mityczną ,,presją" jest gigantycznym spłycaniem tematu.
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Jeżeli dla kogoś przykładem dobrej zabawy ,,hehe grill przy piwku" to faktycznie wiele tych pieniędzy nie potrzeba. Nie zrozum mnie źle, sam tez lubię proste i tanie rozrywki, ale z drugiej strony byłem kiedyś biednym 20-latkiem z dużą ilością wolnego czasu i za nic w świecie nie chciałbym wrócić do tego stanu. Może i mam teraz tego czasu mniej, ale mogę i wykorzystuję go sto razy lepiej niż w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wjtk123: ale mi nie chodzi o spontaniczny "hehe grill przy piwku" tylko o spontaniczny wyjazd w góry czy nad morze w namioty, składanie się na wyjazd za granicę, informacja do znajomych że za 2h impreza i wszyscy przychodzą, wszędzie zniżki studenckie, kupony, tanie jedzenie, totalna wolność, brak planów.

A dorosłe życie z dziećmi - planowanie na pół roku wcześniej, szukanie czasu na urlop, dogadywanie się ze znajomymi, gdzie i tak
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MirkobIog: i co, życie wróci do tego samego, takie jak 20 lat temu? Imprezowanie, brak większych planów, totalna wolność, myślenie o sobie, całkowity spontan? Dzwonisz do znajomych że dzisiaj domówka u ciebie i za 2h przychodzą? Robienie sobie wolnego czasu kiedy chcesz bo masz na to ochotę? Olewanie całego świata przez tydzień bo akurat ci się nie chce? Wyjazd z kumplami jutro rano na Bieszczady bo zachciało ci się ogniska?
  • Odpowiedz
@visionsense: Gdybym był na miejscu mojego ojca/matki to bym powiedział, że tak. Za te pieniądze mógłbym pozwiedzać pół świata ale oni są zwykłymi prostymi ludźmi i dla nich najlepszy wypoczynek to grill. Zrobili dzieci bo nie mają żadnych, ale to żadnych zainteresowań i musieli czymś zająć sobie czas. W ten sposób przecież powstało większość dzieci.
  • Odpowiedz
@MirkobIog robimy płodne Julki które robią różne rzeczy, potencja bez tabletek, granie w gierki całą noc, spanie pół dnia, cała kasa dla siebie, lepsza kondycja i stan zdrowia, możliwość szybkiej i efektywnej nauki, brak kaca, brak tłumaczenia się żonie że se kupiłem grę za 775 zł, ogólnie dużo rzeczy które wypada robić jak się do 25 lat i nie ma rodziny a już słabo jak się ma 45 a już jak
  • Odpowiedz