Wpis z mikrobloga

Wielu Mirków uważa, ze hulajnogi elektryczne powinny jezdzic po ściezkach rowerowych i po ulicy. Po ściezkach rowerowych jeszcze rozumiem, ale po ulicy sadze ze jest to niebezpieczne ponieważ często są tam kanały które będzie ciężko ominąć przy samochodach, a poza tym jak zasygnalizować skręt? Na rowerze jest to dużo łatwiejsze niż na hulajnodze. Obawiam się, Ze będzie to niebezpieczne i będzie więcej wypadków

#przemyslenia #hulajnogaelektryczna #hulajnoga #motoryzacja #bezpieczenstwo
  • 12
  • Odpowiedz
@jabadabadupka: I tak będą jeździli po chodniku tak jak ja na rowerze bo to 1) bezpieczniej 2) nie blokuję ruchu 3) nawet jak wjadę w pieszego to nie stanie mu się tragiczna krzywda, a spotkania z samochodami bywają raczej twardsze
  • Odpowiedz
@NyanNyan: Niby tak, ale jak Zasygnalizować skręt? Jak ominąć bezpiecznie kanały? Chyba ze będą jeZdzic środkiem ulicy wtedy problem z kanałami znika, ale nadal pojawia się problem z bezpiecznym sygnalizowaniem skrętu
  • Odpowiedz
@jabadabadupka: Nie twierdzę, że to doskonały pomysł (mało które pomysły rządzących ocierały się o bycie "dobrymi", o doskonałości nie mówiąc), po prostu zwracam uwagę, że jeśli to strefy (30), to głównie będą to ścisłe centra miast, gdzie takowe wprowadzono i drogi osiedlowe, co już nie brzmi tak dramatycznie.

Ze studzienkami prawda, to jest straszna lipa, niemniej - mamy taką strefę 30, to osoba na takim czymś może jechać środkiem drogi, nikt
  • Odpowiedz
@NyanNyan: No właśnie ja mam ten problem ze nie potrafię trzymac się jedna ręka hulajnogi xD ktoś powie - to nie jezdzij, ale to nie jest rozwiązaniem problemu. Noga to chyba jednak najlepszy sposób hahah xD

Upewnij mnie jeszcze proszę, jeśli mamy szybsza drogę i nie ma ścieżki rowerowej wtedy chyba będzie można po chodniku?
  • Odpowiedz
@jabadabadupka: Nie czuję się władny się tu wypowiadać. Na logikę tak, ale w tym kraju kierowanie się logiką to nie zawsze jest najlepszy pomysł ( ͡° ʖ̯ ͡°) Trzeba poczytać ogłoszony tekst ustawy i liczyć, że nie będzie się go dało interpretować na ileś, sprzecznych wzajemnie, sposobów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz