Wpis z mikrobloga

czy posiadanie kategorii b prawa jazdy jakkolwiek skraca, bądź robi cokolwiek w zdawaniu kategorii a? Czy raczej można to sobie w dupe wsadzić i startuje się tak samo jak ktoś kto nigdy wcześniej na oczy mechanicznego pojazdu nie widział?

Btw, zastanawiam się też nad pierwszym motocyklem, jeździłem trochę 125.
I teraz czy lepiej, a może nawet nie lepiej, a czy w ogóle warto pchać się w coś takiego:
https://www.otomoto.pl/oferta/harley-davidson-xg750-street-2015-rok-58km-niski-przebieg-ID6AFUbp.html#439569c64f

Czy nie ryzykować i po prostu brać, droższy, ale bez gleby:
https://www.otomoto.pl/oferta/harley-davidson-harley-davidson-street-750-xg750-street-rod-750-ID6Cb8mi.html#439569c64f

A może lepiej brać coś po prostu nowego?:
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cmx-honda-cmx500-rebel-abs-ID6BZRdS.html#1a1939694d

I jak to jest z przebiegami w motocyklach? 20K to dużo? 40k to dużo? czy jak?
#motocykle
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I jak to jest z przebiegami w motocyklach? 20K to dużo? 40k to dużo? czy jak?


@GarGalin: Tyle to nie jest dużo.
Zasad jest kilka Cylinder na NIKASILU wytrzymuje 2 cylindry nominalne na tulei.
Czym jednostka bardziej wysilona tym krótsza żywotność (są wyjątki)
Czym więcej cylindrów tym motocykl zazwyczaj robi
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: harley to gówno bo nie lubisz co firma #!$%@? z legendy i jest brzydki, czy serio robią je do dupy i nie ma nawet się co nad nimi zastanawiać? Kwestie designerskie i samego wyglądu są poza dyskusją. Jednym się podoba to, innym co innego. Ale jeśli faktycznie mechanicznie jest kupa, to zmienia całkowicie postać rzeczy.
  • Odpowiedz
czy posiadanie kategorii b prawa jazdy jakkolwiek skraca, bądź robi cokolwiek w zdawaniu kategorii a? Czy raczej można to sobie w dupe wsadzić i startuje się tak samo jak ktoś kto nigdy wcześniej na oczy mechanicznego pojazdu nie widział?


Można sobie w dupę wsadzić :). Jeżeli posiadanie kat. B uprawnia do czegokolwiek, to do jazdy na 125ccm po 3 latach posiadania tak owej :).

Btw, zastanawiam się też nad pierwszym motocyklem, jeździłem trochę 125.


Patrząc
  • Odpowiedz
@GarGalin: Przebieg zależny od rodzaju motocykla. W sporcie 100 000km to dużo, w wielkim turystyku to dopiero motocykl sie dotarł :) Ale juz w 125ccm przebieg 100 000km to koniec żywota. Żeby Ci to jakos zobrazowac na youtube jest filmik jak typunio junakiem 125ccm nakulał ponad 100 koła i to był wyczyn na miare tego że firma za to dała mu nowego junaka. Jego moto wyglądało i jezdzilo jakby nim
  • Odpowiedz
@Glenroy: a to, że HD i podobnymi się specyficznie jeździ to zdaje sobie akurat sprawę. Moja 125 to był custom, taki w kształcie bobbera. Dużo lżejszy oczywiście, sam byłem w stanie go całego podnieść. Siedzenie za to miał bardzo nisko i pierwsza jazda to był lekki stres, zwłaszcza, że odbierałem go od elektryka i od razu musiałem przez miasto przejechać :D Ale po prostu tego typu motocykle baaaardzo mi się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GarGalin: Szczerze, ostatnimi czasy sporo się działo w temacie kursów na prawko i nie wiem jak to teraz wygląda, ale wydaje mi się, że teoria nie jest obowiązkowa.

Ślizg ślizgowi nie równy, ciężko powiedzieć, w jednym moto po ślizgu będzie do wymiany i pomalowania parę pierdół, w innym pęknie np. rama i moto jest na szrot. Jeżeli sprzęt jest po jakiejś delikatnej przygodzie, glebie na parkingu, czy miejskim lekkim szlifie,
  • Odpowiedz
@Glenroy: Oj wyobrażam sobie, że przepaść, a raczej wyobrażam sobie, że sobie to wyobrażam, a jak wsiądę to i tak się zdziwie :P Zastanawiam się mocno nad tą hondą cmx rebel. 400 silnik, jeszcze na a2 się łapie, więc potwór to to nie jest. Zresztą, potwór nie jest mi potrzebny, już się wyszalałem samochodem, często głupio - przyznaje się, ale się wyszalałem. Teraz już mi sie nawet nie chce depnąć.
  • Odpowiedz
@GarGalin: Z harleyem jest jak z alfą romeo.
Nie kupuj harleya produkowanego w Indiach specjaliści mówią że mocne nie dociągnięcia w nich występują, podobno z modele na 2019 jest lepiej.
Harley zaczął się poprawiać w wykonaniu i jakości dopiero od połowy lat 2000.
Słabe hamulce, nadal nie za dobre.
Zmniejszyli wibracje od silnika choć niektórym nadal mogą drętwieć ręce.
Starsze wersje bardziej awaryjne od
  • Odpowiedz
@GarGalin: sam zdałem niecały miesiąc temu mając już b dobrych kilka lat. Teorie możesz robić eksternistycznie, obowiązkowo musisz zrobić tylko kurs pomocy medycznej. Poza tym kompletnie nic to nie daje, ewentualnie komfort psychiczny bo wiesz jak się zachować na drodze jak już na miasto wyjedziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz