Wpis z mikrobloga

Denzel Curry - ULT

A tak w ogóle, to ostatnio myślałem sobie o czymś takim, jak żywotność (pod)gatunków muzycznych. I w sumie to jest ciekawa sprawa, zwłaszcza dla tych, którzy mówią, że "kiedyś to było". A to dlatego, że od 60 lat w sumie nic się nie zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo, że główne gałęzie przemysłu muzycznego: pop, rock, elektronika, jazz czy hip-hop (czy co tam sobie zamarzysz) będą raczej trzymały się nieźle i zawsze znajdą chętnego na oferowane przezeń korzyści. Ale jak już zejdziemy nieco niżej (zwłaszcza tacy puryści jak chociażby ja) robi się ciekawiej. "Śmierć z przyczyn naturalnych" dotknęła już przecież takie tuzy jak prog rock, techno (tu akurat mamy całkiem fajne zmartwychwstanie) czy r&b (które też się (chyba) fajnie odradza). A co dopiero, jeżeli chodzi o graczy mniejszego kalibru.

Ale dlaczego o tym piszę w kontekście Denzela Curry'ego - jednego z największych na współczesnej scenie hip-hopowej. Pewnie dlatego, że (przynajmniej według mnie) stylistyka trapowa chyli się ku wspomnianemu akapit wyżej upadkowi. Zresztą w tym gatunku to chyba coś na kształt naturalnego cyklu, bo jeszcze przecież parę lat temu królowały w nim naleciałości jazzowe.

A może dlatego, że nie wiedziałem co przy tym kawałku napisać (bo jak to wrzucać coś bez chociażby jednego zdania) a po prostu bardzo mi się podoba? No i przy okazji popier***ć trochę głupot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#muzyka #hiphop #rap #trap #southernhiphop

#ryszarddzejms2017
user48736353001 - Denzel Curry - ULT

A tak w ogóle, to ostatnio myślałem sobie o c...
  • 1
@user48736353001: r'n'b się trzyma mocno cały czas przecież, chyba że przez to odrodzenie masz na myśli ostatnie 20 lat. Pod koniec lat 90 i na początku ubiegłej dekady tacy artyści jak Maxwell, Aaliyah, Usher, Timberlake czy Rihanna Beyonce trzymali ten gatunek mocno(zresztą nadal Bey czy Rihanna mają ogromny posłuch), potem trochę zaszło przetasowanie w gatunku za sprawą 808's i stylistyka się zmieniła ale sam gatunek nieustannie pojawia się w mainstreamie i