Wpis z mikrobloga

@Onde a nie mam pojęcia Mirku, ja miałem ochotę na paprykarz bo dawno nie jadłem, a skład zobaczyłem dopiero w domu, ale powiem Ci że jak pójdę do sklepu to specjalnie sprawdzę skład innych
@Onde hahaha xD powiem Ci szczerze że ten nie jest zły, ale jako że nie ma glutaminianu itp. to trzeba go lekko doprawić pieprzem i solą, a skład jak widzisz zaskakuje, ten łosoś który w nim jest to też pewnie z tablicy Mendelejewa się składa jak to łoś ;) a nawet nie napisali jaki czyli łoś norweski ;) Mirku warto spróbować ;)
@kotellek tak wiem nie wszystkie E są szkodliwe dużo E to naturalne składniki, wiesz że są też szkodliwe?

barwniki: E 102, E 104, E 110, E 122, E 124, E 151, E 155

kwasy sorbowe: E 200, E 202, E 203

benzoesany: E 210–E 219

siarczyny: E 220–E 228 

glutaminiany: E 620–E 625

Ale co do E160c tak jak napisałeś to nie starczyło by opakowania aby wyliczyć jakie składniki są w środku.
@kotellek dzięki, zgadza się, a problem jest taki że nawet ryba złowiona w jeziorze nie jest czystą rybą, to jest smutne, a powiedzenie "jedzenie ryb jest zdrowe" trochę traci sens, ale to tylko jeden z przykładów jak nasze jedzenie jest zanieczyszczone. Dlatego też wstawiłem opis składu tej konserwy, bo zaskoczenie miałem nie małe znając inne puszki.