Wpis z mikrobloga

Lubiliście tak jak ja bliźniacze wieże World Trade Center z Nowego Jorku urzekające prostym architektonicznym stylem? Szkoda, że już ich nie zobaczymy, czyżby? W Chinach jest co prawda tylko jedna, ale baaardzo podobna wieża, która jest wyraźnie inspirowana nowojorskimi bliźniakami.

China World Trade Center Tower III to 330 metrowy wieżowiec z 81 piętrami ukończony w 2010 roku, znajduje się w biznesowej dzielnicy Chaoyang w Pekinie i jest jednym z kilku budynków całego kompleksu China World Trade Center. Oryginalne WTC posiadały 110 pięter mierząc 410 m.

#ciekawostki #architektura #budownictwo #freakz
Freakz - Lubiliście tak jak ja bliźniacze wieże World Trade Center z Nowego Jorku urz...

źródło: comment_49SeEFqUulW3obABMe97UTvPlt5Mdrko.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@krol_bolu szczerze, to też nie zwrocilabym na nie uwagi. Nawet widząc panoramy NY, Przyjaciół czy inne seriale/filmy lat 90 z NY w tle - po prostu nie zwracałam na nie uwagi (a już na pewno nie wiedziałam, że mają nazwę "WTC")
  • Odpowiedz
@Dzieci_z_Choroszczy: przecież to był symbol Manhattanu i Nowego Jorku, a Nowy Jork to jedna z wizytówek USA xD ale pewnie urodziłeś w 2002 roku i to wszystko dlatego - po prostu gimby nie znajo.

Pamiętam jak jako dzieciak w 1997r. stojąc pod tymi wieżami spojrzałem w górę - nigdy tego nie zapomnę . No i będąc na dachu wkurzałem się, że nie można bezpośrednio w dół spojrzeć na ulice, bo uniemożliwiała
  • Odpowiedz
@Freakz: WTC były naprawdę ładnymi wieżami, aczkolwiek żaden budynek nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Petronasy w KL. Ta stal, te zagięcia, park obok, no coś pięknego.
  • Odpowiedz