Wpis z mikrobloga

#aliexpress
Co robić jeśli tracking pokazuje, że paczka została dostarczona i sprzedawca umywa ręce? Przesyłka oczywiście nie przyszła. Dzwoniłem do DHL, podałem numer paczki i powiedzieli, że paczka została cofnięta do adresata i mam się z nim kontaktować. Aliexpress oczekuje jakiegoś dokumentu, potwierdzenia, jak dzwoniłem to mi nie chcą czegoś takiego wysłać.
  • 3
@Adrian00: Aliexpress ma niestety niskie standardy obsługi i nadal chce potwierdzeń, których przewoźnicy nie wystawiają. Problem znany długo. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie spreparowanie takiego dokumentu i wysłanie im.
@Adrian00: Najszybciej to znajdujesz przykładowe pismo od DHL w internecie, aby zobaczyć gdzie jest logo, jaki jest układ itp. ( https://www.google.pl/search?q=dhl+letter&prmd=inmv&source=lnms&tbm=isch ), piszesz po polsku treść w tonie oficjalnym, że przesyłka o numerze przewozowym x została zwrócona do nadawcy z wymyślonego powodu i aby kontaktować się z nadawcą. Wrzucasz do tłumacza google lub deepl.com, drukujesz, parafunesz, skanujesz lub robisz zdjęcie i do sporu. ¯\_(ツ)_/¯