Wpis z mikrobloga

#leagueoflegends No to obstawiajmy na gorąco.

1. Splyce - Rogue
2. Schalke 04 - Vitality

3. Splyce/Rogue - Schalke 04/Vitality
4. G2 - Fnatic

5. Splyce/Rogue/Schalke 04/Vitality - G2/Fnatic

6. to samo co wyżej, tylko że finał

IMO na chwilę obecną:

1. Splyce (3) - Rogue (2)
2. Schalke 04 (3) - Vitality (1)

3. Splyce (3) - Schalke 04 (0)
4. G2 (3) - Fnatic (1)

5. Fnatic (3) - Splyce (2)

6. Fnatic (3) - G2 (2)

  • 33
Mimo wszystko myślę, że Splyce na Rogue nie będzie aż takie close. Raczej 3-1/3-0. Shalke 3-1 tak jak mówisz. Splyce na Shalke, tutaj raczej powinno być blisko 3-2. IMO fnc wygrałoby 2/10 gier przeciwko g2, może im się uda wyrwać bo5 i jeśli tak się stanie to będzie to w finale, ale tak bez fanboystwa g2 jest dużo lepsze od fnc. Ja fan Marcina oczywiście, ale chciałbym żeby FNC grało Rekklesem na
@vvertoi Myślisz że aż tak brutalnie, kolejne 6-0 dokonane przez G2? Pomijając to że dałem FNC jako wygranych (bo to po prostu nadzieja, żaden pewny zakład) myślisz że ich gigantyczne doświadczenie w grach na wysokim poziomie (no i BO5) nie ma jakiegokolwiek znaczenia?
@kammel19 Mnie Splyce na worldsach przeraża, bo nikt im nie pozwoli na to, by gra trwała 35+ minut, ale jako reprezentanci EU są bardzo fajną i - przez granie pod late w aktualnej, szybkiej mecie - oryginalną drużyną.
@XkemotX: po prostu uważam że ich gracze poza botlane nie są tacy wybitni i jako team grają bardzo jednowymiarowo. Są conajmniej poziom niżej od G2, męczyli się ze Splyce na które wystarczy wyjść z 1-3-1 i automatycznie wygrywasz (dlatego ten skład MSF wygra ze SPY 9/10 razy tak jak dzisiaj). G2 ich rozgryzie bez problemu, indywidualnie też deklasują kompletnie, jedynie moim zdaniem bot moze byc jakkolwiek wyrównany
@XkemotX: Przede wszystkim csacsi/xerxe doświadczeni. Humanoid grał świetnie w tej połowie splita, z lekko gorszymi grmai pod koniec, więc musiałby podtrzymać formę. Dużą nadzieją jest jak dla mnie Kobbe, który jets po prostu stabilnym porządnym ADC. Norskeren jest znakiem zapytania, czasem mu wejdzie czasem nie. Moje predykcje opieram splicie jako całości, ostatnie 2 gry splyce nie wyglądały najlepiej, ale kiedy wygrywali to naprawdę mieli gry pod kontrolą.
@kammel19 Co do Splyce vs Rogue to jest dla mnie najmniej pewna gra. Splyce jest niby faworytem z powodu ich formy, ale możliwe że podłamali się po przegranej na FNC (dostali dziś oklep od bottom tier teamu Misfits) a Rogue jest świeże, gra szybko i tego Splyce nie lubi, oni chcą dotrwać do conajmniej 25 minuty i zacząć grać. Dałem im zwycięstwo z powodu doświadczenia, ale Rogue na serio ma szanse zaskoczyć,
(lub ew. top vs mid jak to było w trakcie splitu z Bwipo przeciwko Capsowi i Nemesisowi przeciwko Wunderowi, lol).


@XkemotX: nie zdarzy się podobna sytuacja na 100%. Caps w tej pierwszej grze wszedł lvl1 akali w lvl2 renektona, to jest absolutnie podstawowy błąd i Caps chyba miał wtedy głowę w dupie że probowal to zrobic

Jeśli Hyllisang nie będzie rzucać monetą i nie wypadnie mu "intuj" to FNC ma silniejszy
@XkemotX: Niestety pare miesięcy temu mieliśmy 3 zespoły pewne na worldsy o które bym się nie przejmował, teraz raczej tylko 2. Fnatic ma styl który mi się średnio podoba(może trochę przez fanboystwo), ale dzięki temu wygrywają gry, z resztą Bwipo mówił ostatnio że właśnie wygrywają, a nie zawsze powinni i przez to są mocni. Powiem Ci, że jak miałbym wybrać team z europy do grupy z TL, 2/3 seedem z korei
@vvertoi: tutaj się podpisuje obiema. Nie ma nic gorszego od tych bardziej delusional fanów mówiących, że broxah najlepszy jungler, a Hyli(jak gościa lubie od czasów UOL) to już w ogóle bóg, bo pomiędzy głupim umieraniem coś mu wyjdzie zajebistego. G2 indywidualnie jest sporo lepsze na każdej pozycji, do tego właśnie dochodzi champion pool. Co nie zmienia faktu, że jako team im po prostu wychodzi nawet jak gówno grają.
@vvertoi
@kammel19
No i zdania ekspertów są podzielone, kulturalną dyskusję się szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do @kammel19 w sumie tylko mogę napisać, że może i BO3 jest lepsze ale mi się podoba BO1 z dwóch powodów - jest łatwiejsze do obserwowania (jako widz) oraz prawdopodobnie lepiej szlifuje psychikę graczy na ww. przegrane i stres. "Every game counts".

@vvertoi Ja właśnie się nie zgadzam, że jest przepaść między
@XkemotX
1. Wbrew pozorom może to być bardzo dobry mecz. Na papierze Splyce jest silniejsze, ale ostatnio mają problem z komunikacją. Natomiast Rogue wygląda dobrze, można powiedzieć bardzo dobrze. Potrafią zagrać dobrze mapą. Obstawialabym 2-3, ale również może być 3-0.
Jednak wierzę w Rogue.

Splyce 2 - 3 Rogue

2. Tutaj raczej Schalke 04 wygra, ale trzeba pamiętać że Vitality potrafi wygrywać nawet z najlepszymi. Jednak Schalke wydaje mi się mocniejszą drużyną(na
@kolorowe_skarpetki Cieszę się, że nie jestem jedyną osobą która widzi jak ciężko jest jednoznacznie stwierdzić kto wygra SPY vs RGE. Serce mówi "RGE", rozum mówi "jedni i drudzy mają szansę na jakikolwiek wynik", statystyki i historia mówią "Splyce jest doświadczone i miało świetny split". Weź tu powiedz ()
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XkemotX: nie było równo ani trochę w 2 grze, Jankos kompletnie zaorał Broxah i był 2lvl w przód dopóki Miky nie #!$%@?ł hooka na midzie przez co Broxah dostał kille i wrócił do gry. Myślę że nie doceniasz wplywu Hylissanga na grę FNC, racja jest interem ale najczęściej fnatic zdobywa mid prio i rozpoczyna playsy od niego, moim zdaniem jest najbardziej kluczową osoba w teamie.
@XkemotX: Tak jeszcze odnośnie tego "wytarcia podłogi". Grabzz mówił, że Jankos w tamtej grze wiedział o wszystkich gankach i mówił reszcie gdzie może Broxah być, ale tamci nie słuchali i sam nie mógł już nic potem zrobić, co nie zmienia faktu że dobra gra ze strony fnc była, nie bali się zesnowballować tego. Druga gra wydaje mi się pokazała już normalne warunki i jednak było widać różnicę zespołów. Fnatic z dobrym
@XkemotX To może być bardzo dobry mecz. Tak jak wyżej pisałeś. Splyce lubi grać mega długie gry, a Rogue nie. To jest sporym plusem za Rouge.
Edit. FNC może urwać jedną mape G2, oni obecnie są na innym poziomie od wszystkich. Wydaje mi się, że Graabz znalazl sposób na wgrywanie, czyli dawanie szczęścia z gry. Grają ciekawymi pickami czasami, ale wiedzą pod kogo zagrać, jak zagrać mapą. No i dotego Jankos który
Swoją drogą jak patrze na spy vs rog od strony bota głównie, supportowo równo, ale Paweł Pruski po prostu często odstaje w farmie jak gra na lepszego przeciwnika, i to może zaważyć. Rogue faktycznie może zaskoczyć, ale jakby wziąć oba zespoły w formie to Splyce powinno miec względną kontrolę.
@vvertoi Ja właśnie doceniam wpływ Hylissanga i rozumiem, że jest kluczową postacią - właśnie dlatego martwi mnie to, że często gęsto intuje, bo kiedy to robi jest ciężko. Przez równo miałem właśnie na myśli to, że Broxah wrócił do gry przy pierwszej nadanej mu sytuacji, ale to i tak nic nie dało.

Jeszcze wracam do dużo wcześniejszego komentarza bo zapomniałem na to odpisać - "perkz ma dużo większy champion pool". Rekkles też
@kolorowe_skarpetki: Cięzko mi powiedzieć po tej pierwszej grze, Nisqy przejeżdza tam po nich jak nie wiem, do tego PoE ze swoim champion poolem, a grał Karmą i poszedł Gauntleta na drugi item po zhonyi kiedy w ogole nie mieli dmg jak przegrywali. Ja tam zawsze lubiłem c9 w NA, ale chciałbym jednak żeby CLG zaskoczyło dziś i tak samo CG jutro. Teraz bym jednak obstawił C9 3-1/3-0. Sven w formie jak
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@XkemotX: nie zapominajmy że Rogue dopiero zestompowalo Schalke, dając im jedynie jednego killa przez całą grę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do Rekklesa to przede wszystkim chodzi mi o to że Perkz ma o wiele więcej doświadczenia na magach i asasynach typu Yasuo, tego nie da się porownac. W ostatniej grze na SKT wyciągnął Syndre przecież xd
@vvertoi Nie zapominam, patrzę jak to wygląda na papierze, ale co siedzi w głowach graczy i jakie jest ich zgranie wiedzą tylko oni. Właśnie z powodu stompu RGE przeciwko S04 jestem pełen nadziei na conajmniej zażarte BO5 przeciwko Splyce, jeśli nie wygraną (òóˇ)

Tak już poza G2, FNC, naszym RGE czy dyskusją o tym jak bardzo Vitality nie zasługuje na Play-offy... G2 jest już oficjalnie na
@XkemotX: Ja myślę, że najbardziej w grupie powinniśmy się obawiać ich samych. Tak bardziej poważnie to popierzonych chińczyków, ale jak narazie tylko fpx, nie wiem kto tam dalej wyjdzie z ich ligi. Szczerze tam poziom macro najwyższy nie jest, ale ostatnio to mniej ważne, dlatego też g2 bryluje bo nie tylko mechanicznie są dobrzy. Z ameryki każdy im może wyrwać jedną grę, no i do tego wildcardy tradycyjnie każdemu mogą zaszkodzić.
@vvertoi @kolorowe_skarpetki @kammel19 Pytam bo jak Frosk opowiadała dzisiaj o FPX których trochę oglądałem (i faktycznie wyglądają P O T Ę Ż N I E), gdzie typy zagrały 2x tyle gier co G2 i przegrali tylko i wyłącznie jedną na IG to jestem lekko, ale tylko lekko przerażony. Lekko bo dobrze pamiętam co się stało z "wielkim i potężnym Kingzone Dragon X" (a wtedy Longhzu Gaming) na Worldsach, to samo z RNG
@XkemotX: Są to w większości nowsi gracze, którzy jeszcze nie mają ani doświadczenia, ani nic nie pokazali poza swoim krajem. Fani lola co roku mają tendencję do hajpowania takich właśnie graczy z korei/chin, mówienia że najlepsi na świecie i w ogóle, a potem wychodzi jak wychodzi. Nie zmienia to faktu, tak jak mówisz statystyki mają imponujące, szczególnie właśnie że liga jest naprawdę dynamiczna i gry w takim stylu są na pewno