Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, już nie wiem do kogo się zwrócić. Ojciec przez całe życie mnie olewał, nawet nie płacił alimentów, chociaż zarabiał sporo. Przez całe dzieciństwo i młodzieńcze lata musiałem zajmować się swoją nieporadną matką. A teraz role się odwróciły i ojciec klepie biedę, dlatego złożył wniosek o alimenty ode mnie. Każdy, łącznie z moim różowym paskiem i matką każe mi się zlitować nad ojcem i jednak płacić mu te kilka stów, ale ja wiem, że to nie fair. Sprzeciwić się im czy sobie odpuścić? Dodam, że mam kasę. żeby wyłożyć na te alimenty.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 17
  • Odpowiedz
Oho, Ty jeszcze nie wiesz. Alimenty Twojemu Ojcu i matce należą się, nawet jeżeli porzucili Cię i ich nie znasz - takie prawo w Polsce xD broń się, że to niezgodne z zasadami współżycia społecznego, żebyś płacił alimenty na rodzica, który mimo zasądzenia sam na Ciebie nie płacił.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ciśnij karalucha w sądzie. Gardzę takim żebractwem "bo rodzina".
#!$%@? z niego a nie rodzina, skoro miał cię w dupie przez całe życie.

Jeśli różowa i matka tak się litują nad nim, to może niech same zapłacą alimenty? A ty wydaj hajs na prawnika i batony
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie płać! skoro Cię olewał to czemu miałbyś płacić?? coś o tym wiem... możliwie krótko : ojciec zginął na kopalni jak miałem 6 lat, niedługo po tym wylądowałem u dziadków którzy wykładali kasę na wszystko a matka miała to gdzieś. Nawet nie interesowała się do jakiej szkoły średniej idę - do czasu aż nie potrzebowała zaświadczenia do ZUS że się uczę. Ostatni kontakt z matką miałem jakoś po 18 urodzinach,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: idea płacenia komukolwiek tylko dlatego ze koedys przeleciał Twoja matkę jest z założenia głupia, szczególnie gdy zaraz po zamoczeniu czy coś odcina się taka osoba i nie ma najmniejszego wpływu w wychowanie (tzn ma, ale negatywny, bo wychowanie bez rodzica)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @drlect3r: To jest w sumie najlepsza rada. Ja bym gnoja olał i kazał mu spadać skoro on olewał ciebie, zwłaszcza że jak zaczniesz płacić to dla niego argument w sądzie jakby co. Ale tak naprawdę to ty musisz się z tym dobrze czuć. Chociaż mam wrażenie, że to typ, który jak dasz palec, to będzie chciał całą rękę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja Ci poradzę, płać. Jak Cię stać to płać. To tylko pieniądze. Wykazując się taką postawą stworzysz w sobie siłę i pewność czynienia czegoś dobrego. To wspaniałe uczucie. Nie rób z tego sensacji i powodu do atencji. Zrób to dla siebie, zrób to dla dobrej atmosfery w swoim sercu. To bezcenna szansa i brama do podniesienia swojego życia do nowego poziomu. Wierz mi wygrasz tu na każdym polu.
Jeśli się
  • Odpowiedz