Wpis z mikrobloga

@Darth_Gohan: @Tommy__: @Stan_Przedzawalowy: Przestańcie szerzyć bzdury i #!$%@?, od 2010 obowiązuje już MPZP na tamtym obszarze wraz z mapą zabudowy - która jak widać nie obejmuje żadnej estakady, druga zostanie wyburzona w przeciągu 10 lat.

Ta przebudowa NIE MA na celu udrożnienie ruchu i umożliwienie większej liczbie aut przejazd przez centrum; ruch samochodowy w rozwijających się miastach należy redukować na rzecz transportu publicznego. Powiększanie przepustowości dróg doprowadza tylko do
  • Odpowiedz
@BartorKrajczyk: No tak bo te sklepy, biurowce nie potrzebują żadnego transportu żeby im przywieźć świeże bułki, wędliny itp #pdk

Mieszkaniom też nie są potrzebne do niczego auta, przecież MPK takie niezawodne a pralkę da się przewieźć np. hulajnogą Lime ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@BartorKrajczyk: takie #!$%@? #!$%@? z tym MPK kto o zdrowych zmysłach chce się tłuc autobusem zamiast jak człowiek podjechać autem? Piszesz że miasto ma służyć mieszkańcom, to dlaczego na każdym kroku jest tylko #!$%@? mieszkańców malowaniem wszędzie buspasów oraz chociażby wyburzenie tej estakady? W jaki sposób utrudnienie poruszania się po mieście ma służyć mieszkańcom?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BartorKrajczyk: większość? Parkingi przy zakładach i miejscach pracy wskazują na zupełnie co innego, MPK dojeżdżają tylko ci którzy mają do przejechania 2-3 przystanki bo więcej się po prostu nie opłaca, dodatkowo część z tych osób dojeżdża rowerem, a nie MPK, bo żeby dojeżdżać MPK musisz dojść na przystanek o wyznaczonej godzinie i później z przystanku dojść do domu to nie ma za bardzo sensu, jak chcesz jeszcze po drodze odwiedzić jakiś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CREATE_USER:
Łyknę, a co mi tam.

Globalnego ocieplenia nie ma, bo zima była zimna.
Imho jestem w stanie uwierzyć, że większość ludzi jeździ mpk, tutaj trzeba konkretnych statystyk, nie nie Twoich obserwacji.

I o ile mnie również #!$%@?ą roboty (drogi rowerowe przy Piłsudskiego, gdzie dziennie jeżdżę i widzę jak bardzo jest gorzej) to uważam, że zmiany są niezbędne.

EDIT: Nie potraktuj tego jak atak, ale nie można opisywać sytuacji w mieście
  • Odpowiedz
  • 3
@Tommy__ Co za paradoks, że tą Estakade budowali jak było w Polsce ze 2 miliony samochodów a burzą gdy jest 20 milionów. Nie zazdroszczę władz we Wrocławiu.
  • Odpowiedz
@BartorKrajczyk: Jest taki plan zagospodarowania że do tej pory miał być tam tunel. W 2010 w planie była jeszcze trasa obwodnicy srednicowej. Więc błagam jak nie wiesz to nie mów.
Niech wyburzaja, niech nawet se tunel robią. Tylko niech będzie jakaś alternatywa dla ruchu. No chyba że mi powiesz jak mam z Tarnogaju czy Gaju dojechać na Biskupin czy Psie Pole jak nie tamtędy. Tak wygląda szlak komunikacyjny.
A co do
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Inb4 "wrocławskie mpk to #!$%@? więc co oni sobie myślą" no otóż zaskakująco myślą przyszłościowo. Centrum miasta powinno służyć mieszkaniom, sklepom, usługom, biurowcom - w skrócie ludziom - a nie wymyślnym udogodnieniom panów w samochodach.

@BartorKrajczyk: Tyle w aktywistycznej teorii. Praktyka jednak wygląda tak, że Polacy bardzo nie lubią jak im się mówi jak mają żyć. Jak nie da się dojechać autem, to usługi i sklepy wymierają. Głośny przykład - Kazimierz
  • Odpowiedz