Wpis z mikrobloga

mam do wzięcia xifaxan przez 7 dni, 3 razy dziennie po 2 tabletki.
Jutro mam wesele, wiadomo będzie alkohol itp
Xifaxan z tego co czytałem, działa tylko w jelicie cienkim i nie wchłania się prawie w ogóle do krwioobiegu. Ma ktoś doświadczenie z xifaxanem, bo to dosyć silny lek i w moim przypadku w dużej dawce. Tzn czy brać od dziś i się nie przejmować, skoro to nie jest typowy antybiotyk, który działa w cały m oraniźmie, czy może zacząć pojutrze, po weselu?
A i czy brać osłonowe, bo gastrolog mi nic nie mówił na ten temat....
#pytanie #pytaniedoeksperta #apteka #lekarz #leki #choroby #farmacja
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@black_fort: Zawsze jest ryzyko, że cię zdrowo przeczyści na imprezie. Często widzę zalecenia od lekarzy na probiotyk po kuracji Xifaxanem
  • Odpowiedz
@black_fort: możesz śmiało picie alkoholu może nie aż do zgonu bo osłabiony organizm może różnorako zareagować. Panujący w naszym kraju przekonanie że alkohol i antybiotyk to mit nie znajduje odzwierciedlenia w stanie badań medycznych,Istnieje jednak mała grupa antybiotyków, których absolutnie nie wolno łączyć z alkoholem, bo może dojść do groźnej dla zdrowia, a nawet życia tzw. reakcji disulfiranowej, podczas której w organizmie kumuluje się aldehyd octowy. To nic innego, jak reakcja
  • Odpowiedz
@s-mik: probiotyk po zakończeniu leczenia ma zastosowanie ze względu na szeroki spektrum działania które niszczy kultury bakterii żyjące sobie beztrosko w twoich jelitach a których celem jest Pomóc ci przyswoić kebaba ostrego na cienkim. Jeśli chodzi o stosowanie probiotyków w trakcie leczenia to jeżeli zawiera on żywe kultury bakterii to możesz zapomnieć o jego stosowaniu, działanie antybiotyku polega między innymi na uszkadzanie ich RNA więc wzięcie takiej dawki spowoduje jedynie że
  • Odpowiedz
@travis_: Powiem Ci tak, super różnicy nie było, ale było lepiej, po paru dniach zacząłem stosować dietę, by nie rozwalić jelit na nowo i Ci powiem, ze jest teraz dużo lepiej. Znajdź dietetyka, który Cię poprowadzi, ja powiedziałem do mi dolega + wykluczałem gluten i laktozę.
  • Odpowiedz
@travis_ też natrafiłem na twój post. Niby lekarz mi powiedział, że też podejrzewa sibo ( nie wiem czemu) i przepisał lek. Dzisiaj pierwsza dawka - pomógł Ci coś?
  • Odpowiedz
@travis_ a skąd wiesz że akurat to masz? Ja jestem jescze w trakcie diagnozy, gdzie miałem już większość badań, a i tak jescze mój gastrolog dalej szuka. IBS to trochę łatwo przypiąć komuś taka łatkę - mi też by można.

Zdrówka życzę i zdrowej kupy
  • Odpowiedz