Wpis z mikrobloga

@masej: No nie do końca państwo-psychol. Sprawdź sobie na wskaźnik przestępczości w Norwegii. Tam więzienia spełniają swoją (resocjalizacyjną) rolę. U nas natomiast drobny złodziejaszek po pobycie w więzieniu staje się zwykle jeszcze gorszym recydywistą.
@masej: To tylko świadczy o tym, że nie wiesz do końca jak działa służba więzienna. Bo po pierwsze: za pilnowanie tego złodziejaszka komuś trzeba będzie zapłacić. Po drugie - tę samą pracę mogliby wykonywać bezrobotni, taki złodziejaszek by im pracę po prostu zabierał. Po trzecie - drobni więźniowie już pracują w polskich więzieniach (zwykle w zakładach półotwartych, o złagodzonym rygorze) i wiesz co? To jest przywilej - pracę dostają ci, którzy
@masej: Ciężko powiedzieć, myślę, że dużo większe głowy ode mnie myślały już na ten temat i skoro nic sensownego nie wprowadzono, to najwyraźniej na tę chwilę i na polskie warunki, musi być jak jest. Na pewno powinno trzymać się zasady preferowania kar "wolnościowych", tzn. więzienie jako ostateczność, bo w Polsce niestety paka pełni funkcję izolacyjną (bez sensu jest więc zamykać np. za niepłacenie alimentów czy jazdę po pijaku), a nie resocjalizacyjną.
@masej: Staruch akurat i tak był zdegenerowany, poza tym jak z nim jest to każdy wie. I z tego co kojarzę, to był już wcześniej karany, a w przypadku recydywistów prawo jest dużo bardziej surowe. Co do "Polski kibolskiej" mam bardzo negatywne nastawienie i nie jestem w ogóle obiektywny w stosunku do środowiska. Nie patrzę na kibiców z perspektywy stereotypów, ale obrona takich degeneratów jak Staruch to już przesada : ).
@masej: ale wiesz, że Staruch jest tymczasowo aresztowany, a nie w więzieniu? Poza tym stary, nie widziałeś akt sprawy, nie możesz wiedzieć, co prokuratura na niego ma. Możesz mieć odczucie najwyżej, a w moim odczuciu on akurat za niewinność nie siedzi.
@masej: Ale co to ma do rzeczy? Brevik też nie ćpał i dbał o zdrowie. To nie zmienia faktu, że obaj to degeneraci i przestępcy. Co prawda porównywać Brevika do Starucha to tak jakby porównać Berlusconiego do Mussoliniego, tak czy siak - Staruch za kratkami to jeden kretyn na ulicy mniej.
@masej: Poza tym areszt to nie to samo co kara więzienia - to środek tymczasowy na okres trwania śledztwa stosowany przy poważnych przestępcach. Nie martw się, coś na niego muszą mieć, skoro garuje. Wbrew pozorom polskie sądy to wcale nie taka wolna amerykanka jak myślą niektórzy wykopowicze ; ).
@stekelenburg: Ja tak nie twierdzę. Chodzi mi tylko o to, że załóżmy jakiś świadek koronny w pewnej sprawie wymieni moje imię i nazwisko, jako członka gangu/kartelu narkotykowego. Będą mnie więzić, choć nic nie zrobiłem, aż do znalezienia dowodów?