Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#studia #studbaza #wojskopolskie #armia #awl #wat

Przeglądam sobie progi punktowe na uczelniach wojskowych np. na WAT i zauważam tendencję spadkową, z roku na rok te pkt lecą na łeb na szyję, więc pomyślałem - hej czemu tego nie wykorzystać?

Mam 25 lat i służę w wojskach zmechanizowanych jako szeregowy i pomyślałem sobie to jest moja szansa. I za rok chciałbym rzucić "kwitem" i próbować albo do AWL albo do WAT.

Pierwsza sprawa - Matury
Matury pisałem dość dawno bo w 2014, a wyniki nie były powalające:
Matematyka PP ok 52%
Angielski PP ok 86%
Język Polski PP ok 76%

Jednak mój angielski od tamtego czasu bardzo sie poprawił mam zaliczony STANAG 2222, ale czuję sie na wyższy poziom, swobodna komunikacja, bez jąkania i zacięć. Ponadto znam język rosyjski na B1, taki komunikatywny, że muszę pomyśleć czasem co powiedzieć. Posiadam kurs CLS, prawo jazdy kat B i C, jestem po technikum informatycznym, ale zdanym na średniej 3.8 - 4.2 - także bez szału.

Z tego względu chciałem napisać za rok PR z angielskiego i liczę na co najmniej 80%

Druga sprawa - WF
I tutaj pojawia sie mały zgrzyt, bo o ile na 'lądzie' radze sobie świetnie
rekord na 3km to 11:31 na 1km 3:27 - ale spokojnie zejdę do 3:05-3:10 za rok
rekord drążków 21 - z bujaniem, a 15-16 siłowo
rekord wahadła 27,6s
rekord brzuszków 110powtórzeń w 2min, ale teraz nie mamy brzuszków na WF i robię BTS jako młody i wykręcam te 40s czyli ocena 5

Jednakże z pływania jestem 'noga' i przepłynięcie dla mnie kraulem 50m to przy dobrych wiatrach 50s, a to jest górna granica na AWL. Boję się, że nie wyrobię sie do tego czasu i bede odstawał dlatego chce startować na DWIE uczelnie - WAT i AWL

I po głębszej analizie wychodzi mi na dzień dzisiejszy taki rozstrzał jeśli chodzi o rekrutację:

WAT
38-41pkt - z maturą z angielskiego podstawową (38 - wf zdany średnio, 41 - wf zdany max)
46-49pkt - z maturą z angielskiego rozszerzoną (j/w)

AWL
157pkt - matury podstawowe
208pkt - matura z angielskiego na rozszerzeniu
-tu zaznaczam, że basen zaliczony na styk - czyli to minimalne 5pkt w obu przypadkach

Jeśli chodzi o WAT chciałbym starać się na poniższe kierunki:
1. Logistyka
2. Informatyka
3. Cyberetyka ewentualnie EiT - jako koło ratunkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

AWL:
1. Logistyka - z racji tego, że wiem jak wygląda służba w "zmechu" i nie, dziękuje :) Ale jakby mi zaproponowali tam i to jedyna opcja żeby się dostać - przyjąłbym pokornie, a po 5 latach kombinował.

#pytanie
1. Z taką maturą mam co liczyć na WAT?
2. Czy na moim miejscu próbowałbyś dostać się do w/w uczelni jeśli tak to na jaki kierunek?
3. Czy poziom nauczania na WAT jest jak na typowej politechnicze i matematyka dyskretna, algebra i inne ciężkie zagadnienia mnie zmiotą po I semestrze?
4. Jakieś inne propozycje, porady dotyczące rekrutacji i samej potem uczelni czy to WAT czy AWL?
5. Po prostu chciałbym poznać opinię innych ludzi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 14
  • Odpowiedz
Znajomy jest na AWL na Dowodzeniu, chwali sobie. Od znajomego na cywilnych słyszałem, że na WAT są leśne dziadki. Sam jednak opini nie wystawiam żadnej uczelni.


@Aiwaz: Przecież na AWL jest podobnie, a nawet gorzej, bo więcej tego betonu do łba leją. Z 200+ punktami raczej na spokojnie dostaniesz się do Wrocławia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na wacie jest łatwiej niz na innych politechnikach pod względem nauki, ale nadal matme trzeba przysiedziec i miec w pamieci, ze na zwykłych uczelniach moze jest ciezej ale jest masa wolnego czasu. Cały weekend plus zwykle gdzies wolny cały dzien lub wczesniej sie konczy zajecia na wacie (kierunek wojskowy) niestety zajecia bardzo czesto trwają od 8-21 i czesto uzupełniają ci czas jakimis gówno zajeciami, wiec bardzo czesto nie ma nawet
  • Odpowiedz