Wpis z mikrobloga

Mirki pomuszcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Próbuję zrobić klona systemu z 1TB HDD do 120GB SSD
Na HDD użyte tylko 74GB, wieć myślałem że będzie spoko, ale się pomyliłem.
Próbowałem Clonezillą - nie dało się, destination disk too small
Próbowałem EaseUS Free - nie dało się, wywala jakiś błąd. Sprawdziłem przy klonowaniu jedna z ukrytych partycji jest za mała i dupa.
Teraz próbuję AOMEI, który wyczytałem że nie powinien mieć problemów z taką operacją. Ale robi się już dosyć długo i jak to walnie to nie mam pomysłu co dalej.

Robiliście może kiedyś taką operację, klonowania systemu z większego dysku na mniejszy? Czym się udało?

#komputery #it #pytaniait #problemit #backup #informatyka #ssd
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@kleksiq próbowałem acronisem. Krzyczał że dysk za mały. Zrobiłem w końcu to po wiejsku, po prostu zainstalowałem system i kopiuj wklej dane... Ale muszę z tym się zapoznać bliżej bo strasznie dużo problemów miałem z tym klonowaniem. Nic mi nie działało jak trzeba.. Nie wiem czego to wina. Nawet zmniejszyłem partycje do 400 GB systemowo i próbowałem na inny dysk talerzowy klona zrobić, ale nie mogłem zrobić klonowania dysku bo aomei
  • Odpowiedz
@gumis112211: Może trochę spóźnione, ale u mnie zadziałał Macrium Reflect, przy czym robiłem migrację (kopię) bo musiałem. Często lepiej jest po prostu postawić system od nowa, tak jak ostatecznie zrobiłeś.
  • Odpowiedz