Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Zauważyłem ciekawą rzecz zagranicą odnośnie dzieci Polskich rodzin. Chodzi o to, że Polacy jako rodzice pozwalają na za dużo rzeczy zwiedzając inne miasta/kraje. Dzieci się drą, piszczą, ganiają przy zabytkach, czy wspinają na przyuliczne lamy oświetleniowe. Co innego jak obok jest rodzina z Włoch, Niemiec, Węgier - rodzic stara się pilnować dziecko by te nie zakłucało spokoju w tłumie i zachowywalo się kulturalnie. Mówię to po krótkim godzinnym oczekiwaniu pod Chorwackim Teatrem Narodowym w Splicie. Ja rozumiem, że to tylko dzieci i one nie są winne temu jak się zachować bo tego się wymaga od rodzica a nie dziecka by było choć troche grzeczniejsze i kulturalniejsze niż "u siebie". To samo zauwazylem tydzień temu będąc w #budapeszt, dzieci na pl. Bohaterów biegały i wrzeszczaly... Nie twierdzę, że typowe dla nas ale co może wywnioskować osoba która przebywa chwilę w miejscu publiczym z rodowitego kraju a co myśli sobie cudzoziemiec widząc taką hołotę? Czy podzielacie moje spostrzezenia? Macie podobne, a może zupełnie odmienne? Jak to u was wygląda?

#wychowanie #rodzina #kultura #rodzicielstwo #pytanie
que_e - Zauważyłem ciekawą rzecz zagranicą odnośnie dzieci Polskich rodzin. Chodzi o ...

źródło: comment_PBRGt8EI6eBCs896IKRMJ2sQuLJPXbpf.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antek_akrobata: @bartusstrn: Czyli taki nasz obraz, a później się dziwimy jak na nas obcokrajowcy patrzą.. Natomiast wierzę, że poprostu patologia tak wychowuje swoje dzieci, ze nie potrafią się zachować tak jak powinni a normalni rodzice z naszego kraju pózniej obrywają takimi zarzutami w razie nieprzyjemnych sytuacji racji patoli za granicą..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartusstrn: To samo mialem jak mnie jeden polak zabral ze Slowenii do Trogiru na autostopie :) stacja banzynowa - po polsku do chorwata, kawa na stacji? Po polsku :) Akurat chorwaci kumają Polski więc jeszcze jako to przeszło no ale ani a ani be po ang tylko po polsku :))