Wpis z mikrobloga

@Vadzior: nie wiem co i jak, ale zwykle jak jest albo albo to filtr weglowy sie uzywa jak nie ma podlaczenia do kanalu wentylacyjnego. Sprawdz moze to o to chodzi
  • Odpowiedz
@Vadzior: bo okapy mogą pełnić dwie funkcje - okapu, który jest podłączony do komina wentylacyjnego i tak #!$%@? swoje wyziewy po uprzednim przefiltrowaniu przez filtr aluminiowy, lub funkcję pochłaniacza. W drugim przypadku powietrze jest filtrowane wstępnie przez filtr aluminiowy, następne przez węglowy a później powietrze jest wydmuchiwane do kuchni. Zatem kwestia czy potrzebujesz pochłaniacza czy wyciągu. Do pochłaniacza się dokupuje filtr węglowy.

Należy zwrócić uwagę moim zdaniem w pierwszej kolejności na
  • Odpowiedz
@wuju84: Dobra. To nie znam się. Dzięki. Ja bardziej kupuje ten okap dla zasady żeby był, nigdy tego w starym mieszkaniu nie używałem, no może jedynie czasem światełka.
Btw. Toflesz podszafkowe wyglądają zupełnie inaczej niż to co mam na myśli. Chodzi mi o taki zwyczajny mały okap do zamontowania pod szafką, bez żadnego otworu do podłączenia pod kanał.
  • Odpowiedz
@Vadzior: szkoda sobie takim czymś dupe zawracać.

No skoro masz gaz to pewnie zauważyłeś na meblach tłusty osad?
Stosując sensowny pochłaniacz znacznie się to zjawisko ogranicza. Więc jeśli masz w miarę nowe meble to moim zdaniem warto kupić coś co działa :)
  • Odpowiedz
@wuju84: Dużo nie gotuje. Tak, szafki nowe.
I co, ten sensowy okap ma niby chodzić zawsze gdy gotuje? I kombinować trzeba z jakimś podłączeniem pod komin? Nie wiem czy jest to możliwe w mieszkaniu w bloku. Kuchnia malutka (nie jest to aneks tylko oddzielne pomieszczenie).
  • Odpowiedz
@Vadzior: Tak powinno się włączać gdy się gotuje, wtedy działa :)

Nie trzeba nic kombinować z podłączeniem, montujesz do niego filtr węglowy i już. Wtedy wypuszcza powietrze do kuchni. Więc jest to jak najbardziej możliwe.
  • Odpowiedz
@wuju84: Tak, okap szumi, nie znam takiego który by nie szumiał xD 63 dB ma. Wgl większość modeli ma 65dB+ Takie co mają 50-55 to w tysiącach można liczyć i są to z reguły takie kolumbryny. A już mam szafki zamówione i nie wejdzie mi żaden taki wielki z lejem do góry ani też taki teleskopowy do zamontowania w szafce. Co polecasz w takim razie?
  • Odpowiedz
@Vadzior: mam złe doświadczenie z tymi podawanymi parametrami, przed zakupem jeździłem i słuchałem różnych :D
Chodzi o to że np. amica była strasznie głośna już na 1. biegu, toflesz jest uciążliwy od 3 wzwyż.

No w szafce i tak musisz mieć dziure od spodu by go wstawić.
Ten linea Bravo z toflesza potrzebuje 30 cm szafki. nie zmieścisz?
wuju84 - @Vadzior: mam złe doświadczenie z tymi podawanymi parametrami, przed zakupem...

źródło: comment_b0nDSv5gWzEphrF9KsfhaBCYGEKZc1So.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wuju84: No niestety. Mówię, dużo nie gotuje, a nawet w starym mieszkaniu nie zauważyłem jakiegoś nadmiaru tłuszczu na meblach mimo, że nigdy nie włączyłem tego okapu. Nawet myślałem, żeby zrezygnować całkiem ale różowy się uparł, że ma być dla zasady. Bo wszyscy mają, bo światełko, bo na święta jak będziemy gotować dużo to się może przydać.
Ehh to co wybrać?
  • Odpowiedz
@Vadzior: nie bardzo mam pomysł co Ci polecić :) skoro musisz wybrać taki, który nie zajmuje szafki powyżej to po prostu jedź i posłuchaj który warkocze najciszej :)
  • Odpowiedz