Wpis z mikrobloga

#perfumy #heheszki
Dostałem od księgowej taką jej rozmowe z klientem:
Rozmowa z podatnikiem:
- Kupił Pan w douglasie perfumy za 700 zl. Jak mam opisac tą fakture?
- nooo do czyszczenia felg w samochodzie
-... pan chyba zartuje?
- no nie, kto bogatemu zabroni?
Kurtyna.
  • 33
  • Odpowiedz
@wynalazek_one
Pamiętaj, że księgowym płaci się za bycie kreatywnymi :D
Kreatywni księgowi są drodzy :P
Co ja z księgową w koszta nie wrzucałem...perfumy chyba też raz wrzucaliśmy w koszta, bo szef dla kolegi prezent kupował i jak zwykle zapłacił firmową kartą i nie chcę skłamać bo było to jakiś czas temu, ale chyba podciągneliśmy to pod jakąś premię/bonus dla pracownika xD
  • Odpowiedz
@Bob-Omb
Dokładnie też tak uważam, że wszystko można robić do czasu kontroli US i bardzo dużo osób właśnie tak robi, że nie liczą się z tym, bo może się uda, tyle lat się udawało.
Wszystko jest do czasu, ale jak się podatki płaci, to rzadko kiedy US podejmuję działania.
W sumie mój pracodawca nie płacił wtedy ani składek, ani zobowiązań podatkowych, z rozliczeniami się spóźniał, potem czynne żale składane itp. itp...
  • Odpowiedz
Po pierwsze to nie pozwalaj sobie za dużo i nie nazywaj mnie złodziejem.
Po drugie jeśli już chcesz kogoś obrzucać takimi epitetami to w stronę mojego byłego pracodawcy - ja nie miałem decyzyjności.
Ja jedynie pomogłem mu wybrać perfumy i zaniosłem dokumentację księgowej i gdzieś to trzeba było wrzucić.
Po trzecie nie masz absolutnie najwidoczniej pojęcia jak wygląda prowadzenie biznesu od środka.
Ja niestety, albo stety chcąc, czy nie chcąc poznałem to
  • Odpowiedz
@furcio
Mirek, nie ma absolutnie żadnego przyzwolenia na bycie złodziejem, ani pedofilem, oszustem, chamem, bandytą.
Ani społecznego, ani moralnego.
Jednak życie wszystko weryfikuję i chociaż chciałbyś mocno to zmienić i całe swojej siły w te starania włożyć, to świat jest poukładany w taki, a nie inny sposób.
Kiedyś byłem mocnym idealistą, ale teraz już z pokorą podchodzę do rzeczywistości która mnie otacza.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dradziak: ja tam nie widzę problemu wrzucic w koszty chemii gospodarczej, art. Biurowych, nawet żarówek czy elektroniki ale w życiu bym nie kombinował z czymś takim bo po prostu strach w razie kontroli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wynalazek_one: a już teraz tak zupełnie hipotetycznie jeżeli masz jako dyrektor kontakt z klientem to ubranie robocze (garnitur) bez problemu wrzucisz w koszty ale rzecz typu perfumy też są pewnym środkiem do zdobycia klienta bo ze smierdzielem nikt nie będzie robił interesów. Więc może vatu nie odliczy ale w koszta imho jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins
@Akira
Właśnie i dlatego mój szef by się wybronił, że jego stanowisko jako przedstawiciel firmy, jako jej właściciel który codziennie ma spotkania, wymaga od niego odpowiedniej prezencji i należytego przedstawienia jego osoby jak i firmy w najlepszym, możliwym świetle.
Absurdalnie może to brzmieć, ale to jest absolutnie do wybronienia.
Przecież ilu z nas używa perfum jako ważnego elementu osobowościowego?
Temat rzeka.
  • Odpowiedz