Wpis z mikrobloga

Dziś drugi dzień rejestracji komitetów, do wyborów pozostało 60 dni i kilka godzin. Poprzedni mój wpis z pierwszego dnia rejestracji tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/43182535/ot-wpis-w-ramach-ciekawostki-w-dniu-dzisiejszym-by/ - i myślę rzucę tagiem #odliczamydowyborow (jak nie chcecie tych wpisów to możecie czarnolistować ten tag o!) - po wpisach dotyczących rejestracji komitetów, list kandydatów w konkretnych okręgach itp. możliwe, że będę umieszczał pod tym tagiem taki skrót info z kampanii w danym dniu - choć nie wiem czy innym mirkom by to pasowało ;)

Czy coś się zmieniło? Doszło kilka komitetów, które zgłosiły swój akces. I tyle - w dalszym ciągu 4 komitety nie usunęły wad zgłoszenia (KW Lewica - czyli SLD, Wiosna, Razem, dwa twory Bezpartyjnych Samorządowców oraz Narodowe Odrodzenie Polski). W dalszym ciągu zarejestrowanych jest tylko 6 komitetów, które poprzednio wymieniłem. Doszło za to 13 nowych zgłoszeń:
- KWW Bezpartyjni Samorządowcy.pl
- KWW Rafała Komarkiewicza (pewnie kandydatura w JOW do Senatu od radnego z Krakowa)
- KWW Mniejszość Niemiecka
- KW II Rzeczpospolita
- KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
- KW PSL
- KW Samoobrona
- KW Prawica (to od nich będzie startowała była kandydatka Konfederacji - Kaja Godek)
- KW Akcja Zawiedzionych Emerytów
- KW Związku Słowiańskiego
- KW Normalny Kraj
- KW Ślonzoki Razem
- KW Unia Polityki Realnej

Terminy ostateczne:
Zgłaszanie komitetu wyborczego wyborców, partii politycznej lub stowarzyszenia - 26 sierpnia (13 dni do końca)
Zgłaszanie list kandydatów wraz z podpisami wyborców - 3 września godz. 24:00 (21 dni do końca)

Aktualizacja:

Jeszcze w ostatniej chwili zgłoszenia doniosły dwa komitety:
- KW Alternatywa Społeczena
- KW Wolni i Solidarni

#wybory #polityka #neuropa #4konserwy #wyboryparlamentarne2019 #odliczamydowyborow