Wpis z mikrobloga

@pianinka:

Ogólnie śmiecham z ludzi broniących godności PRAWDZIWEJ carbonary

czemu? carbonara ma swoj charakterystyczny smak. o ile rozumiem stosowanie pewnych zamiennikow, np. pancetty czy nawet boczku zamiast guanciale, albo parmezanu zamiast pecorino - bo z dostepnoscia roznie bywa - to juz dodatki takie jak cebula czy smietana robia z tego inne danie.
@paziu: Nie chodzi mi o akademicką dyskusję gdzie kończy się carbonara a zaczyna inne danie, ale nagminne reagowanie agresją i oburzeniem na każdy najmniejszy zamiennik. "Czy ja tam zauważyłem pieczarkę/cebulę/czosnek, jezu mam zawał" i tym podobne. Dla takich purystów przydaje się nazwanie dania "a'la" i tyle :P kuchnia to nie jest nauka ścisła, dania cały czas ewoluują. Byłam wczoraj w knajpie obleganej przez Włochów i carbonara była na śmietanie, żaden z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@huck94:

- Nie obciął skóry z guanciale
- Nie wykończył spaghetti na patelni
- Nie wykorzystał wody z pasty
- Posolił pastę po ugotowaniu (niedopuszczalne).

Doczepiłbym się paru innych rzeczy, ale po co? Nigdy nie zrozumiem, czemu ludzie pouczają na filmikach innych, skoro sami nie znają podstaw. Zanim doda się mieszaninę sera i jajek, zawsze na patelni gotuje się wodę z makaronem, by zrobić bazę sosu. Tak jak np. na tym
KlekiPetra - @huck94: 

- Nie obciął skóry z guanciale 
- Nie wykończył spaghetti na ...