Wpis z mikrobloga

@belzebubek6 prosiłeś żeby wołać jak skończę wybielać konsolę "słońcem". Działać, działa z tym, że przez te siedem dni DC rzeczywiście się rozjaśnił, ale nie był jakoś specjalnie pożółknięty. Różnicę widać. Wystawiłem też snes'a na balkon, on już (jak to snes) był bardziej żółty. Tu samo słońce nie pomoże. Może gdyby wsadzić pod lampę UV. No w każdym razie pewnie woda utleniona będzie tu niezbędna.

Also, jak już będziesz się bawił w rozkręcanie swojego DC to uważaj na wentylatorek. Jak się okazuje to ustrojstwo ma wbudowany miernik obrotów (żółty kabelek za to odpowiada). Czyli jeżeli konsola wykryje jego brak, bądź gdy po prostu z jakiegoś powodu przestanie się on obracać, DC sam się resetuje.

Właśnie musiałem sobie zamówić z #!$%@? zastępczy (w sensie z rozbieranego DC bo zamienników nie ma, zwykłe pecetowe nie działają, potrzebna jest przelotka). Także ten, uważaj ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Swoją drogą to już wiem jakie "uszkodzone" można kupować w ciemno i jak je naprawić. Człowiek uczy się całe życie.

#retrogaming #sega #dreamcast
  • 1