Wpis z mikrobloga

No cóż, remis był wariantem optymistycznym a skończyło się jak się skończyło. Moim zdaniem wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania ale to nie ważne. Spodziewałem się bryndzy w defensywie. Ba! Kto oglądał ostatnie sparingi to nie mógł być pełny zaufania co do pracy tej formacji. Nie chciałbym winić poszczególnych piłkarzy a bardziej zwrócić uwagę na to, że Emerson ostatni sezon przesiedział w szafie bo był za niski do gry w obronie. Christensen to nawet do szafy się nie zmieścił, Happy był poza klubem a i pewnie sam nie liczył, że na Stamford zostanie a tym bardziej, że będzie grał tak ważną rolę. O braku Kante nie ma co wspominać bo szczerze to nawet podobała mi się ta gra na dwóch środkowych pomocników o dość niestandardowym rozgrywaniu akcji. Zaimponował mi Frank Mountem i Abrahamem od pierwszej minuty. Tammy trochę zagubiony a Mason lekko przestraszony, w końcu debiutować w Premier League na Old Trafford to musi być przeżycie. Tak czy siak dla tych młodych chłopców lepszego kopa do pracy nie można było sobie wyobrazić. Będzie dobrze! ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#chelsea
  • 10
@Kristof7: Jakby nie patrzeć to ten przestraszony Mount i tak wyglądał najlepiej z całej drużyny. Abraham trochę miał dzisiaj pecha ale i tak starał się walczyć z przodu i często jakieś przebitki wygrywał. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Naajak: Ale nie można być nazbyt pobłażliwym. Młody i wychowanek to nie może być jakiś handicup dla tych zawodników. Mount na tej pozycji musi więcej razy strzelać, drugą piłka powinna być jego, jak już bije rzuty wolne czy rożne to nie tak, że piłka nie dolatuje czy wali zawiesinę. Dopiero pod koniec spotkania zagrał dobrą ciętą piłkę na głowę Zoumy.
@Naajak: Po 4:0 nie chciałbym za bardzo nikogo chwalić ale kilka razy uśmiechnąłem się patrząc na Christensena. Kilka przytomnych zagrań, dobrego ustawienia ale to wszystko.

@erkav: No ja się nie czepiam tych dwóch goli. Moim zdaniem to nie jego wina, przy golu Martiala to piłka po pierwsze musi być zablokowana w tej strefie przy dośrodkowaniu. Druga sprawa Martial nie strzelał głową więc i Christensen powinien próbować ją blokować a ostatni
@dziadeq: Sory ale to jest zgrabna manipulacja. Frank po wypowiedzeniu zdania:

We have some top players out injured coming back soon.

Wymienił większość piłkarzy, mówił o Ngolo, Rudigerze, Willianie. Później mówił o RLC i CHO a na koniec dodał zdanie:

Reece James is going to be a big player for us in our squad.

I to zdanie nawet jest przekręcone bo Frank nie stwierdza tylko wyraził taką nadzieję.
@Kristof7: nie w pierwszej połowie tylko przez pierwsze 30min. Jak united złapało rytm to chelsea z minuty na minutę było coraz mniej. Tylko emerson na plus.
Btw.united grał najmłodszym składem ze wszystkich drużyn w całej pierwszej kolejce PL.