Wpis z mikrobloga

Pomóżcie motoryzacyjne murki. Mam nie lada wyzwanie by ściągnąć końcówkę wydechu(tą tuleje co jest na zdjęciach) która zapiekła się bezpośrednio do głowicy. Było robione tam druciarstwo spawania ale ostatecznie ktoś to #!$%@?ł bandażem termicznym i zostawił takie podziurawione( _). Jak próbowałem zdemontować cały wydech to rurka pękła a to zostało. Motor to Honda CBR 125 2007. Psikałem chemią od tygodnia i młotkiem i nic, podejrzewam że jakiś cymbał mógł tam jakiegoś kleju #!$%@?ć pomiędzy głowice a wydech. Zastanawiałem się czy to nie jest element głowicy ale to raczej niemożliwe bo głowica ma zazwyczaj gniazdo takie na podłączenie wydechu. Nie wiem już sam co robić, zastanawiam się czy nie przyspawać tam śruby i nie próbować tego odkręcać. Tylko wszędzie są gumowe wężyki i cykam się jeszcze żeby nic w głowicy się nie zapaliło. (,)
#motoryzacja #honda #cbr #125cc #motocykle #mechanikamotocyklowa
źródło: comment_z3oQdg74nmKNKlcBfXlyreed1oEpsY16.jpg
  • 19
@Siateczkasrodplazmatyczna: To co zostało to końcówka wydechu która wchodzi w miejsce w bloku silnika, pod nią powinna być miedziana uszczelka. Możesz spróbować podgrzać to palnikiem, może się ruszy. Jak nie to pozostaje szlifierka kątowa i wycinanie.