Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anonim1133: ja korzystam, właśnie z dexa na S10+, wcześniej używałem też na S8+, ale tam była stacja dokująca i nie było to tak wygodne. Przydaje się w pracy gdzie np. Gmail jest zablokowany.
A podłączenie telefonu do monitora i klawiatury to kilka sekund.

Wiele aplikacji się ładnie skaluje, ale cześć zostaje w proporcjach ekranu telefonu (można je obrocic).

Oprócz Samsunga jeszcze Huawei na podobne rozwiązanie, ale nigdy nie testowałem. W Samsung
Galaxy Note 10


@ali3en: najdroższy z drogich Samsungów :'( Rozumiem, że nie próbowałeś się z Linux on Dex?
Idę googlać za tym co daje Huawei.
@qmox: Nexus 5 był miał wszystko. Wystarczyło to pociągnąć, ale woleli olać temat. Pixele poza aparatem nie oferują jak widać noc, zwykle buble...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anonim1133: nie, bo dla mnie Linux on Dex nie ma sensu,
głównym powodem używania tego rozwiązania jest kontynuacją pracy na większym ekranie z klawiaturą i myszką. Wszystkie otwarte aplikacje zostają otwarte i można ich dalej używać.

Linux on Dex odpala nową instancję systemu, więc jest to zupełnie odmienne podejście.

Dex nie działa na innych telefonach niż seria S i Note od 8 generacji w górę, więc to zawsze będą najdroższe telefony.
@qmox: Nexus 5 był w zasadzie najlepszym telefonem na rynku, miał wszystko, kosztował rozsądnie - do póki nie skończyła się bateria i nie utopiłem go :-P Myślisz, że pixel 3 trzyma poziom?
P30 pro to 3k, ma super aparaty co mnie w sumie kręci. Jak cena za komputer i telefon... Chyba nie dramat. Note 10 to już ponad 4k za najniższą wersję, choć podobno ich Dex jest trochę bardziej dopracowany, no i w razie potrzeby jest Linux... Rysik...