Wpis z mikrobloga

słuchaj, będę wymieniać napęd w swoich MTB
kaseta 8 rz Alivio, do tego łańcuch jakiś szymanoski też (mniejsza o mlde, coś na poziomie alivio) i teraz pytanie o korbę - obecnie korba alivio z suportem na kwadrat

jakie mamy opcje ? ma być w miarę ekonomicznie, ale na poziomie

#rower
  • 19
@Blahblahaa jeśli nic się nie dzieje i nie przechodzisz z "8" na "9" to nie widzę sensu takiej wymiany. ani zmiana na octalink, ani na zewnętrzne nie przynosi rezulatatu w postaci jazdy o 5 km/h szybciej. zewnętrzne łożyska to zdecydowanie szybszy serwis (rozłóż/złóż). i tyle.
@Blahblahaa Wiesz, robiąc wymianę całości napędu, to zastanowił bym się mocno chociaż nad "9", bo z "8" to już same niskie grupy zostały dostępne.
Ale skoro ma to byc nadal "8", to zostaw sobie opcję na kwadrat i tyle. Przynajmniej zostanie parę złociszy na opicie nowego sprzętu :-)
@Blahblahaa na korbie alivio przejechałem masę kilometrów, a że była skręcana a nie nitowana, to wymieniłem zębatki i jeździłem dalej. Z kasety CS-HG50 też byłem zadowolony.
@risker: do napędu 9 rz musiałbym wymienić też przerzutki, bo obecnie mam też ósemki :), a to już poważna operacja :). generalnie zestaw raczej na sezonpółtora. Następna wymiana to już razem z rpzerzutkami i grubsza wymiana a póki co zostanę faktycznie rpzy alivio
@Blahblahaa ok, kaseta i łańcuch rozumiem, wymaga wymiany i tu spoko, ale co z korbą, czy faktycznie tak zajechana, że wymaga wymiany?
Skoro masz zamiar wymieniać napęd na "9" to może obecna korba wytrzyma do tej wymiany?
@risker: no właśnie kurde nie wiem, po czym ocenić zajechaność korby ? Ostatnio wymieniałem korbę razem z kasetą/łańcuchem/suprtem i od miesiaca łańcuch mi zaczął przeskakiwać - mój błąd bo prawdopodobnie zajechałem łańcuch i go nie wymieniałem a ten się rozjechał i zadupczył kasetę. W korbie na największym blacie mam już takie ostre ząbki
@risker: wydawało mi się, że na korbie, ale generlanie 80% czasu używam największego blatu i myślałem, że tam przeskkauje, ale na środkowym przełożeniu też przekskauje a to akurat nie ejst zajechane :).