Wpis z mikrobloga

@Revmir:

Co ten redaktor brał xD
Panstwo pis to mokry sen M. Friedmana

Friedman był zwolennikiem:

Legalizacji narkotyków,
Legalizacji prostytucji,
Legalizacjo aborcji,
Praw gejów,
Odrzucenia obowiązkowej służby wojskowej,
Likwidacji prawa jazdy,
Likwidacji licencji lekarskich oraz państwowej opieki w starości i budownictwa socjalnego.

  • Odpowiedz
Legalizacji narkotyków, Legalizacji prostytucji,

Legalizacjo aborcji,

Praw gejów,


@fkdreamer: kwestie światopoglądowe.
Reszta się zgadza, jak przyjdzie kryzys to na wydatkach socjalnych też zrobią cięcia, dopinając plan Friedmana.
  • Odpowiedz
@Revmir: Przecież PiS to jest tradycyjny sanacyjny totalitaryzm, typowa etatystyczna partyjka. Jak sie skończy koniunkturka to spadnie to wszystko z rowerka. Hmm, mógłbyś mi wskazać na jakimś konkretnym przykładzie gdzie pis wprowadza wolnorynkowe rozwiązania lub ogranicza władzę państwa w kwestii gospo... w sumie w jakiejkolwiek kwestii? Może są jakieś działania, które umknęły mojemu wzrokowi. Nie śledzę aż tak bardzo poczynań rządu, gdyż mieszkam w o wiele bardziej wolnościowym kraju. I gospodarczo
  • Odpowiedz
@Revmir: Przepraszam, ale doczytałem tylko do momentu, gdzie ów Sadowski nazwał program socjalny 500+ 'zryczałtowanym zwrotem podatku' i na tym przestałem. Włos się jeży na głowie.

Ja nie rozumiem czegoś czy nastąpiła jakaś zmiana pojęć? Zabranie jednym i danie drugim wg oceny urzędnika, nazywa się programem socjalnym i nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. Gdzie Milton Friedman pisał o tym? Proszę pokaż mi, bo może czegoś nie wiem.

500+ możnaby
  • Odpowiedz
@fkdreamer: może nie bezpośrednio ale kieruje się taką logiką przykładowo dając 500+ i równocześnie robiąc cięcia w wydatkach na szkolnictwo, zwiększając w nim udział sektora prywatnego.
  • Odpowiedz