Wpis z mikrobloga

Z okazji startu platformy psychoterapii online Mindu mamy dla Was kolejne #rozdajo. Do zdobycia są trzy książki - zwycięzca będzie mógł wybrać jedną z trzech podanych poniżej. Aby wygrać trzeba grać - wystarczy zaplusować ten wpis, losowanie jutro o 23.

Zapraszamy też wszystkich do odwiedzenia naszej nowej strony, na której możecie już teraz zarezerwować sesję - https://www.mindu.pl

Książki do wyboru:
https://www.empik.com/mezczyzna-ktory-pomylil-swoja-zone-z-kapeluszem-sacks-oliver,p1120591047,ksiazka-p
https://www.empik.com/mapy-twoich-mysli-buzan-tony,p1100045115,ksiazka-p
https://www.empik.com/sila-rezyliencji-jak-poradzic-sobie-ze-stresem-trauma-i-przeciwnosciami-losu-schirladi-glenn-r,p1222645923,ksiazka-p

#psychologia #ksiazki #czytajzwykopem #mindu
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@camelopardalis tak uważamy, choć to temat rzeka. Są badania, które nie wskazują, żeby efektywność terapii online ustępowała tej tradycyjnej. Są badania, które mówią, że psychoterapia online jest skuteczniejsza. Wszystko jednak rozbija się o motywację pacjenta i oczywiście jakość usług.
  • Odpowiedz
@Paniol: Bzdury opowiadasz, Mireczku. Po pierwsze, nie tworzyliśmy produktu dla „piwniczaków”, jak to nazywasz. Jest wiele osób, które nie mogą skorzystać z tradycyjnej terapii (można odbić piłeczkę, że tak naprawdę nie chcą, wiem) - ze względu na brak czasu, konieczność dojazdu, jeśli są z małych miast (nikt nie wynalazł darmowego teleportera), a nawet są osoby, którym najzwyczajniej w świecie łatwiej będzie się otworzyć podczas terapii online. Niektórym łatwiej będzie też
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mindu: @Paniol: sporo racji, tym bardziej ze nie ma kosztow typu wynajecie gabinetu, sekretarki itp, chyba ze tworca platformy dzieli sie z psychologami 50/50 a platforme traktuje jak wirtualny gabinet

A psychiatrzy jacys beda w przyszlosci ? :>
  • Odpowiedz
@Akirra: tak się wydaje, ale do końca tak nie jest. Większość terapeutów takie gabinety przecież posiada tak czy inaczej. W regulaminie można wyczytać, że oddajemy od 70 do 90% z wypracowanych zysków na rzecz terapeutów. Inna prawda jest taka, że sprawdzeni specjaliści z wysokimi kwalifikacjami w takich stawkach jak zasugerował kolega zwyczajnie nie pracują.

Co do psychiatrów - na dzień dzisiejszy nie jest to temat, który aktywnie eksplorujemy biznesowo/prawnie/i tak
  • Odpowiedz
@kiken: a czym tak bardzo różni się nakład pracy terapeuty, który przez godzinę aktywnie koresponduje z klientem za pośrednictwem czatu tekstowego w porównaniu z czatem wideo? ;) Pytanie jak najbardziej serio, bo to nie jest tak, że terapeuta odpowie trzy razy w czasie godzinnej sesji.
  • Odpowiedz
@mindu: we Wrocławiu od reki mam termin w dogodnych lokalizacjach, może w innych miastach wasza oferta jest konkurencyjna, nie oceniam, we Wrocławiu jak wspominałem nie robicie na mnie wrażenia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mindu: Niczym, może źle się wyraziłem, chodzi mi o cenę konsultacji - sam miałem psychoterapię, na szczęście na NFZ i odbywała się ona co tydzień, a jest to długotrwały proces. Przy 4 konsultacjach w miesiącu to aż 476 zł, doskonale rozumiem, że specjalista nie pracuje za darmo i to kosztuje, ale smutne jest, że jeżeli chodzi o służbę zdrowia to psychiatria jest traktowana trochę po macoszemu i wielu ludziom brakuje
  • Odpowiedz
@Paniol: rozumiem, preferencje spotkania twarzą w twarz i całą resztę, po prostu uważam, że nie chciałbyś trafić do terapeuty, który za godzinę sesji pobiera 30 zł za godzinę (ceny są jakie są również ze względu na koszt rozliczenia terapeutów - składki / podatki). W przyszłości chcielibyśmy udostępnić gabinetom stacjonarnym rozwiązanie, które pozwoli im przyjmować pacjentów fizycznie oraz zdalnie jednocześnie za pośrednictwem Mindu, także na nic się nie zamykamy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mindu: posiada w sensie podnajmuje od poradni / wynajmuje od kogos, czy posiada na wlasnosc ?

To dziwne ze terapia online ma pokrywac koszt gabinetow terapeutow jesli moga prowadzic sesje bez spodni :). Rozumiem ze z jakiegos miejsca muszą nadawac ale rownie dobrze moga to robic z domu (jesli maja warunki) a wtedy koszt jest minimalny.

Ciekawe to z zyskami :) przeciez mozna na stracie jechac dlugo :D. Czyli dajmy na to jak teraz bedziecie inwestowac w pozycjonowanie to przez jakis czas terapeuci beda prowadzic sesje za minimalne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mindu: I pytanie mam bo nie działa link a podobno miał działać i nawet jednorazowy rabat 20% dawać, jak to w końcu jest ? Mam na mysli test pod adresem test.mindu.pl

Ciekawy jestem czy robiliscie jakis reaserch cenowy czy tak strzelaliscie w odniesieniu do terapii stacjonarnych ?
  • Odpowiedz