Wpis z mikrobloga

@Vasek: A ja miałem i nigdy więcej. SSD na m2, 8GB ramu, odpalasz outlooka gdzie pst ma 10Gb i procek dostaje czkawki na 2 minuty. To samo z softem do kamer, a jak jeszcze w tle idzie windows update to już można zwariować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dktr: No to masz coś nie tak z kompem chyba, bo u mojej dziewczyny i5-8250U/8GB/256SSD wszystko śmiga idealnie, a też moi klienci nie narzekali nigdy.
@Vasek: Może po prostu nie mieli odniesienia do czegoś bez U, ja miałem pod ręką inny sprzęt i różnica jest kolosalna. Kwestia kto do czego to potrzebuje.
Wydajność - końcówka H w nazwie procesora
Oszczędność - końcówka U w nazwie procesora

Zależy na co się nastawiasz w użytkowaniu laptopa, te z U niżej się kręcą, mają mniejszy boost i przy cięższych zadaniach szybciej się grzeją i będzie throttling.
@Nic_tu_po_mnie: Porównujesz plastikowy shit do aluminiowego kompa. :P Fajnie. :P
@Mattis220: Jak będziesz brał tego Della, to zapytaj sprzedawcę o rozszerzenie gwarancji. Do inspironów IIRC można za parę stówek dokupić 3Y gwarancję producenta on-site NBD (tę biznesową). Pozwoli to uniknąć wielu problemów.
@Nic_tu_po_mnie:

albo w ogóle nie znać się na laptopach.


Ooo, mamy eksperta. ( ͡ ͜ʖ ͡) No to osunę się w cień Panie ekspercie, bo mi się nie chce kłócić. Tak tylko skwituję, że żadnego z wybranych przez Ciebie modeli bym nie wybrał, ani tym bardziej nie polecał dalej. :P
Może po prostu nie mieli odniesienia do czegoś bez U


@dktr: Z tych objawów co piszesz, typu freeze na 2 minuty przy dużym pliku, to wygląda jak zrąbany, może chojowy ssd. 8250u wcale taki zły nie jest, w porównaniu choćby z poprzednikiem 7200u jest 2 razy szybszy. 8300H jest raptem jakieś 25% szybszy, a jeśli ktoś jednak chce korzystać z laptopa zgodnie z przeznaczeniem, to bateria będzie trzymała ze 3 razy