Wpis z mikrobloga

@IreuN: takie poprawianie w domu na pewno utrwalało zdobytą wiedzę.
Osobiście zastanawiam się nad iPad'em Air + klawiatura + rysik lub też nad Surface Pro 6 + klawa + rysik.

Dziś jadę do galerii przetestować pisanie na SP6. Miałem już styczność z pisaniem na iPadzie. Boję się trochę przy SP6 wielkości rysika oraz ciągłego pamiętania o posiadaniu zapasowej baterii. Jakie było Twoje odczucie. Na długo wystarczała bateria, zdążyłeś o niej zapomnieć?
ciągłego pamiętania o posiadaniu zapasowej baterii


@Caishen: Yyy? Jakiej zapasowej baterii, tym rysikom bateria starcza na na 18 miesięcy. Chyba, że mówisz o baterii w surfejsie, to według mnie też jest dobrze. Ale konkretów nie podam raczej, bo mój ma już trochę tą baterię zużytą, w nowym na pewno będzie lepiej.

Osobiście zastanawiam się nad iPad'em Air + klawiatura + rysik lub też nad Surface Pro 6 + klawa + rysik.
'kickstand' niestety trochę ogranicza trzymanie laptopa na kolanach czy przy braku miejsca na biurku.


@IreuN: nie myślałem o tym. Faktycznie! Niby super mały lapto/tablet ale potrzeba biurka albo stolika do pisania na nim ^^

Yyy? Jakiej zapasowej baterii, tym rysikom bateria starcza na na 18 miesięcy

hmm, to może dlatego nic nie widziałem o tym w recenzjach. Powinni to zaznaczyć jako spory plus. Myślę, że przez to można wybaczyć średnicę tego
Czy ciężko było Ci się przyzwyczaić do pisania po szkle? Miałeś możliwość pisania na iPadzie?


@Caishen: Hmm, chyba nie, responsywność tego jest na tyle duża, że bez problemu się przyzwyczaić można. Może dodatkowe końcówki coś w tym temacie dają, ale kosztują. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spokojnie można rękę oprzeć, wtedy nie działa strona od rysika w prawo, za to lewa działa i możesz stronę przesuwać przybliżać i
@IreuN: dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi ;) Myślę, że warto dołożyć do Surface i mieć dzięki temu pełnoprawny laptop i widzę też, ze dużo osób korzysta z niego do robienia notatek na studia. Miałem wąskie spojrzenie przez to, że pierw dowiedziałem się o iPadzie. Później szukałem tylko filmów i tekstów iPad vs Surface. No, a wiadomo jak z fanboyami Appla. Apple zawsze lepszy :)
W sumie sam do tej pory uważam, że
@Caishen: Luzik, myślę, że się jeszcze wyróżnisz bo Surface to strasznie rzadkie w Polsce urządzenie, w sumie chyba tylko trzy razy widziałem tak 'na ulicy' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
myślę, że się jeszcze wyróżnisz

@IreuN: nie mam u siebie w miejscowości Starbuck'sa u siebie w miejscowości ( ͡ ͜ʖ ͡)
Recenzji pewnie nie zrobię. Notatki nie będą wyglądać za pięknie z dysgrafią xD

Tak czy siak dopiero w październiku będę go miał najszybciej. Znajomy wraca z USA ( ͡$ ͜ʖ ͡$)
@IreuN: byłem wczoraj przeprowadzić testy do Media Markt. Akurat były iPady i Surface.
Surface trochę dziwnie wychwytuje gdzie jest końcówka rysika https://youtu.be/TPnIQEg6G-c
Oglądałem inne filmy/recenzje i tam łapało dobrze. Może nie był odpowiednio skonfigurowany lub ktoś się bawił i dlatego.

W każdym razie pisało się świetnie. Trochę przeszkadzała smyk antykradzieżowa. Muszę nauczyć się obsługiwać OneNote bo wydaje się być zaawansowanym narzędziem. Wydaje mi się, że wolę dzielić notatki na strony a4,