Wpis z mikrobloga

@IreuN: takie poprawianie w domu na pewno utrwalało zdobytą wiedzę.
Osobiście zastanawiam się nad iPad'em Air + klawiatura + rysik lub też nad Surface Pro 6 + klawa + rysik.

Dziś jadę do galerii przetestować pisanie na SP6. Miałem już styczność z pisaniem na iPadzie. Boję się trochę przy SP6 wielkości rysika oraz ciągłego pamiętania o posiadaniu zapasowej baterii. Jakie było Twoje odczucie. Na długo wystarczała bateria, zdążyłeś o niej
  • Odpowiedz
ciągłego pamiętania o posiadaniu zapasowej baterii


@Caishen: Yyy? Jakiej zapasowej baterii, tym rysikom bateria starcza na na 18 miesięcy. Chyba, że mówisz o baterii w surfejsie, to według mnie też jest dobrze. Ale konkretów nie podam raczej, bo mój ma już trochę tą baterię zużytą, w nowym na pewno będzie lepiej.

Osobiście zastanawiam się nad iPad'em Air + klawiatura + rysik lub też nad Surface Pro 6 + klawa +
  • Odpowiedz
'kickstand' niestety trochę ogranicza trzymanie laptopa na kolanach czy przy braku miejsca na biurku.


@IreuN: nie myślałem o tym. Faktycznie! Niby super mały lapto/tablet ale potrzeba biurka albo stolika do pisania na nim ^^

Yyy? Jakiej zapasowej baterii, tym rysikom bateria starcza na na 18 miesięcy

hmm, to może dlatego nic nie widziałem o tym w recenzjach. Powinni to zaznaczyć jako spory plus. Myślę, że przez to można wybaczyć średnicę
  • Odpowiedz
Czy ciężko było Ci się przyzwyczaić do pisania po szkle? Miałeś możliwość pisania na iPadzie?


@Caishen: Hmm, chyba nie, responsywność tego jest na tyle duża, że bez problemu się przyzwyczaić można. Może dodatkowe końcówki coś w tym temacie dają, ale kosztują. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spokojnie można rękę oprzeć, wtedy nie działa strona od rysika w prawo, za to lewa działa i możesz stronę przesuwać przybliżać
  • Odpowiedz
@IreuN: dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi ;) Myślę, że warto dołożyć do Surface i mieć dzięki temu pełnoprawny laptop i widzę też, ze dużo osób korzysta z niego do robienia notatek na studia. Miałem wąskie spojrzenie przez to, że pierw dowiedziałem się o iPadzie. Później szukałem tylko filmów i tekstów iPad vs Surface. No, a wiadomo jak z fanboyami Appla. Apple zawsze lepszy :)
W sumie sam do tej pory uważam,
  • Odpowiedz
@Caishen: Luzik, myślę, że się jeszcze wyróżnisz bo Surface to strasznie rzadkie w Polsce urządzenie, w sumie chyba tylko trzy razy widziałem tak 'na ulicy' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
myślę, że się jeszcze wyróżnisz

@IreuN: nie mam u siebie w miejscowości Starbuck'sa u siebie w miejscowości ( ͡ ͜ʖ ͡)
Recenzji pewnie nie zrobię. Notatki nie będą wyglądać za pięknie z dysgrafią xD

Tak czy siak dopiero w październiku będę go miał najszybciej. Znajomy wraca z USA ( ͡$ ͜ʖ ͡$)
  • Odpowiedz
@IreuN: byłem wczoraj przeprowadzić testy do Media Markt. Akurat były iPady i Surface.
Surface trochę dziwnie wychwytuje gdzie jest końcówka rysika https://youtu.be/TPnIQEg6G-c
Oglądałem inne filmy/recenzje i tam łapało dobrze. Może nie był odpowiednio skonfigurowany lub ktoś się bawił i dlatego.

W każdym razie pisało się świetnie. Trochę przeszkadzała smyk antykradzieżowa. Muszę nauczyć się obsługiwać OneNote bo wydaje się być zaawansowanym narzędziem. Wydaje mi się, że wolę dzielić notatki na strony a4, a5 tak żebym mógł je wyeksportować do pdf'a czy też
Caishen - @IreuN: byłem wczoraj przeprowadzić testy do Media Markt. Akurat były iPady...
  • Odpowiedz