Wpis z mikrobloga

Mam problem z drukarką Brother DCP-J105.
Po wyciągnięciu tuszu żółtego i włożeniu go ponownie drukarka każe go wymienić sugerując, że jest pusty (a jest pełny).
Pomimo kilkukrotnych prób wkładania i wyciągania kartridża nic się nie zmienia.
Nie mogę nic wydrukować ponieważ na drukarce mam komunikat wymień tusz Y.
W opcjach drukarki pokazuje, że tusz Y jest pusty.
Czy mogę w jakiś sposób zresetować poziom tuszu?

#brother #informatyka #komputery #drukarki
uve444 - Mam problem z drukarką Brother DCP-J105.
Po wyciągnięciu tuszu żółtego i wł...

źródło: comment_e6QvAzxG62dy2xXVowmVWSVINGJv4jeL.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@darek-jg: Dla potomnych. Użycie taśmy malarskiej nie działa. Działa natomiast zaklejenie taśmą izolacyjną czarną. Trzeba jednak zaklejać "delikatnie". Jeśli zakleimy zbyt dużą powierzchnię to drukarka może nie wykryć kartridża. Przykładowo okienko czarnego tuszu zasłoniłem taśmą tylko z jednej strony i dopiero wówczas drukarka wykryła tusz.

Tyczy się to metody: https://www.dobreprogramy.pl/maciekmm.tk/Przedluzanie-zywotnosci-tuszow-do-drukarek-Brother,53262.html
  • Odpowiedz
@uve444 uszkodzić nie ale bedzie pchał powietrze a potem jak wrzucisz kolejny pełny to 5-10 czyszcen będziesz musiał puścić zanim przepchnie tusz z pojemnika przez rurki do głowicy taki minus straszny cisów
  • Odpowiedz
Jest metoda na przywrócenie prawidłowego stanu napełnienia tuszu bez zaklejania kartridży.
Informacja od supportu Brother'a:

1. Proszę otworzyć wszystkie możliwe pokrywy, wyjąć tusz którego urządzenie nie rozpoznaje.

2. Gdy drukarka jest włączona proszę odłączać ją bezpośrednio z gniazdka.

3. Proszę tak zostawiać urządzenie na 30 minut. Jest to wystarczający czas na zejście napięcia z czujników.

4. Po tym czasie proszę włączyć urządzenie do prądu i zamknąć wszystkie pokrywy oraz zainstalować tusz.


Po
  • Odpowiedz