Wpis z mikrobloga

48/100 #100perfum #perfumy

Amouage Beach Hut Man (2017, EdT)
Od bardzo dawna szukałem idealnego, letniego zapachu. Wszystkie cytrusowe zapachy mają albo kiepską trwałość, albo cytrusy pachną niczym z aromatu do ciasta, albo kojarzą się ze środkami do czyszczenia toalet. Dzięki uprzejmości Mirka @Minishcap, którego serdecznie pozdrawiam, mogłem poznać i Beach Hut.
Po dwóch dniach używania, lecą do mnie jego 3 flakony po 100ml. W ten sposób zakończyłem swoje poszukiwania.

Chyba żaden zapach jak dotąd nie uzyskał w mojej recenzji prawie samych dziesiątek. Kompozycja jest genialna, trwałość aż do zmycia, projekcja monstrualna, a sam zapach mi się niesamowicie spodobał. Będzie to mój drugi signature scent od Amouage.

Otwarcie jest wytrawne, miętowo-zielone, bardzo odświeżające. Przypomina mi nieco BVLGARI AQVA z lat jego świetności, tylko o zdecydowanie lepszych parametrach i bardziej naturalnym zapachu. Mógłbym go porównać do zapachu miętówki. Beach Hut ewoluuje na skórze na kilkanaście różnych wariantów. Na nadgarstku pachnie inaczej niż na szyi i włosach. Po jakimś czasie od aplikacji czuć dodatkowo mech dębowy i jakieś nieco cytrusowo-drzewne nuty, zapewne z wetywerii. Po godzinie czuć jeszcze jakąś lekko słoną nutę i więcej drewna, jednak przez całość życia kompozycji na skórze mięta daje się we znaki i czyści mi zatoki. Robi się bardziej cytrusowy, a mniej miętowy. To trzeba przeżyć samemu. Zapach zmienia się drastycznie po czasie. Pod koniec staje się cytrusowo-drzewny. To była miłość od pierwszego użycia.

Beach Hut posiada jedne z najlepszych parametrów wśród testowanych przeze mnie perfum w ogóle. Trwałość na skórze praktycznie aż do umycia się, a nawet i po prysznicu go czuję. Zapach wypełnia pomieszczenie, więc projekcja jest co najmniej monstrualna, ale jeszcze nie taka, jak w przypadku Interlude, który to za projekcje dostał ode mnie 10.

Podsumowując, jest to najlepszy letni zapach, jaki miałem przyjemność poznać podczas swojej wieloletniej olfaktorycznej przygody, a poznałem ich setki. Wysoka cena w pełni odzwierciedla jakość i kompozycję zapachu.

Typ: Woody aromatic
Zapach: 10/10
Trwałość: 10/10
Projekcja: 9/10
Oryginalność: 10/10
Komplementy: 10/10
Podobne zapachy:  ?
Cena: 850 zł za 100 ml

tl;dr

KaraczenMasta - 48/100 #100perfum #perfumy

Amouage Beach Hut Man (2017, EdT)
Od b...

źródło: comment_TREpJ74PUuDEvgm4UJj6VHVZDqrvsi48.jpg

Pobierz
  • 28