Wpis z mikrobloga

Hej, planuje ze znajomymi wybrać się w tatry (głównie wyższe partie). Wcześniej chodziłem w niskich butach ale chcę kupić nowe, wysokie. Nie do końca się znam i wiem, że najlepiej przymierzyć i samemu ocenić ale może ktoś coś doradzi? maksymalny budżet to 600 zł.
Aktualnie znalazłem coś takiego: Aku Buty męskie Trekker Lite III
Nadadzą się w wysokie partie? Termin wycieczki początek września.

#gory #buty #tatry
  • 17
@Selivaz: ja cenie sobie konkretny otok z przodu, poza tym - chyba spoko, poszukaji opinii ;) no i wiadomka, nie w kazdym bucie bedzie Ci tak samo wygodnie, wiec w ciemno nie warto brac imho. Obowiazkowo przymierzyc trzeba. Mi kiedys bardzo pasowaly salewy(krotkie, mtn trainer) a ten sam model z poprzedniego roku niestety kompletnie nie pasuje na moja noge. BTW, w wysokie tatry wcale nie musisz miec wysokich. latem chyba wolal
@swiniakstatysta: gumowy otok by sie przydal. A jestes w stani polecic jakies buty warte uwagi w tej cenie (powiedzmy ze niskie tez)?. Mam raczej szeroka stope.
Z przymierzeniem jest o tyle problem ze jestem z Kolobrzegu i mamy tu niedobor sklepow tego typu, jest jedynie martes...
@Selivaz, no ja lubie salewy, ale jak mowie to trzeba jednak zalozyc i samemu sie przekonac(lub nie). Obecnie mam mtn trainer mid gtx(mialem tez krotka wersje, chyba 2 generacje wczesniej), zima byly bardzo spoko, jak bedzie latem sie okaze niebawem ;) Podobaja mi sie tez meindle, ale to juz wyzsza polka troche...chociaz mozna znalezc jakies promki czasem.
@Selivaz: tylko pamiętaj, że w żadnych wysokich butach nie będzie Ci tak dobrze jak w niskich, do kostki.
Wybierz jakieś lekkie buty podejściowe: Scarpa Mojito, La Sportiva TX2 albo Arc'teryx Acrux. W tych ostatnich sam popylam i złego słowa nie powiem, dały radę na Rysy w deszczu i gradzie.
Poprzymierzaj może wirtualnie na eobuwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@okretowy_sanitariat @kogi: to teraz mam trochę mętlik w głowie. W zasadzie nie jestem nastawiony, że muszą być wysokie. Tylko fajnie było by przymierzyć przed zakupem.. muszę się rozejrzeć po okolicy ^^
Dzięki za wszelkie uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Selivaz: no to najlepiej znajdź punkt esize me, najbliżej masz w Koszalinie- tam Ci zeskanują stopę i na eobuwie przymierzasz. Masz dopasowanie myślę, że w 80 %. Sherpa, 8a, Skalnik, Polarsport to dobre sklepy. Zapisz się do newsletterów, jak złapiesz gdzieś dobrą promocję to zamów. W razie czego odeślesz/ wymienisz.
O ile nie planujesz chodzenia zimą, to wybierz podejściówki

https://8academy.pl/jakie-buty-podejsciowe-wybrac/
https://taternikblog.pl/wycieczka-w-gory-buty-niskie-czy-wysokie/
@okretowy_sanitariat: Z tym esize me świetna sprawa! Dzięki za pomoc!
@kogi: Wspomniane buty SCARPA ZODIAC GTX wyglądają świetnie, wpadły mi w oko. Ale z dostępnością to już nie jest tak łatwo. Widzę jest też wersja bez membrany, zwracać mocno na to uwagę?
@Selivaz: ja wziąłem z membrana, bo różnica w cenie była mała, ale nie zwracałbym na to jakoś bardzo uwagi. Nie wiem co musiałoby się dziać, żeby takie buty przemokły.
@masherbrum @kogi @okretowy_sanitariat @swiniakstatysta:
Ostatecznie padło na SCARPA ZODIAC w rozmiarze 42 i kolorze lake blue zakupione w taternik-sklep.pl
Niestety okazały się "na styk" i musiałem je wymienić. Ze względu na ograniczony dostęp do rozmiarówki wymienione na wersję SCARPA ZODIAC GTX w rozmiarze 42,5 i kolorze shark orange (już nie aż tak ładne ( ͡° ʖ̯ ͡°)).
Pół rozmiaru większe zrobiło dużą różnicę i jest znacznie bardziej
Selivaz - @masherbrum @kogi @okretowy_sanitariat @swiniakstatysta:
Ostatecznie padło...

źródło: comment_T29qEJ9Ep2CJQBzf5nt8jZJFLh8Tfxza.jpg

Pobierz