Wpis z mikrobloga

Mirki majsterkowicze. Pomożecie? Kupiłem szafę PAX z IKEA i po zmontowaniu okazało się, że mam dość mocno nierówną podłogę i drzwi przesuwane, które zamontowałem są również bardzo nierówne. Mam niby możliwość regulowania nierówności rozkręcanymi nóżkami ale to niestety nierówność podłogi jest większa niż możliwości regulacji. Cały komplet szafy to 4 elementy (2x1metr oraz 2x0.75metra). Nie mam już siły i pomysłu co z tym zrobić.

#ikea #majsterkowanie #pomocy
JorgNovartis - Mirki majsterkowicze. Pomożecie? Kupiłem szafę PAX z IKEA i po zmontow...

źródło: comment_JBrJvvO9HqjSRbN5uIRrlFW89IhR0Z2q.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@JorgNovartis: OLEJ nóżki fabryczne ikeowe, bo ich:
- regulacja jest w niewielkim zakresie (plus-minus może 1cm maks, bo tylko tyle gwintu jest w kołku, który wbijasz w płytę podłogi, jak za dużo wykręcisz - to wyrwie gwint i kołek)
- są tylko z przodu (a tył szafy to krasnoludki zapewnią że jest poziomo?)
- są wątłe i przy przesuwaniu szafy jest 80% (liczbazdupy) szans że się skrzywią (do każdego przesuwania trzeba
hrumque - @JorgNovartis: OLEJ nóżki fabryczne ikeowe, bo ich:
- regulacja jest w nie...

źródło: comment_T8IfIkShnWwQKqM1hPhWTzC0lemNCYT4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przede wszystkim nie stawiaj szafy na tym dolnym wieńcu - nie przyczepiaj do niego nóżek, bo go rozwalisz. Rozwarstwi się płyta w miejscach gdzie są kołki. Całą szafa powinna być podparta na bokach, więc coś po prostu tam podklej.
  • Odpowiedz
@hrumque: właśnie mam ten sam problem i myślałem o twoim rozwiązaniu ale jest problem tego typu, że cała szafa opiera się na bocznych ściankach... gdybym przykręcił te czarne kuchenne nóżki to cała szafa opierałaby się na dnie szafy, która połączona jest z bokami jedynie za pomocą kołków i tych dociskaczy ... moim zdaniem to może wtedy jebnąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baton_z_buszu: @karolj: u mnie te kwadraty osadziłem tuż przy bokach szafki, nie gdzieś na środku yty oczywiście, więc można powiedzieć że siła przenosi się wprost na kołki i konfirmaty łączące z bokiem, więc płyta się nie rozwarstwi, i nie dość że szafki po załadowaniu ciężkie, to ja sam na to osobiście właziłem by powiercić na szafki wiszące, i te 100kg niczego nie zarwały.
  • Odpowiedz