Wpis z mikrobloga

@Wina_Segmentacji: krowa daje mleko. śmietana jako jego frakcja, tłustsza, wytrąca się na górze. i to jest śmietana. natomiast jak ją ukwasisz, to masz śmietanę kwaśną/ukwaszoną.
  • Odpowiedz
@rhqq Jak spoglądasz na taką perspektywę:

Śmietanka – produkt mleczny otrzymywany w procesie odwirowywania mleka surowego. Stanowi półprodukt przy wytwarzaniu wielu produktów mlecznych np. śmietany, masła śmietankowego, lodów śmietankowych. Sprzedawana również w postaci nieprzetworzonej lub przetworzonej metodą UHT. Śmietanki o zawartości 9-12% tłuszczu, potocznie nazywanej słodką śmietanką, używa się do kawy. Śmietanki o zawartości 30-36% tłuszczu, potocznie zwanej kremówką, używa się do deserów i sporządzania bitej śmietany.
  • Odpowiedz
@Wina_Segmentacji: no to masz na przykładzie tej dyskusji. dla wszystkich naturalnym jest, że mówisz o "śmietance" bo nie wspomniałeś, że jest ukwaszona. dyrektywy swoje, praktyka swoje. śmietana to dla mnie zawsze ta "nie kwaśna", i dla praktycznie całości ogółu tak samo.
  • Odpowiedz
@rhqq Rozważałem bardziej, podział na śmietankę, i śmietanę jak pisze na etykiecie opierając się o tę definicję

Śmietana (śmietana kwaśna, śmietana ukwaszona) – spożywczy produkt nabiałowy, otrzymywany ze śmietanki (śmietany słodkiej), która pochodzi z warstwy górnej odwirowanego mleka pełnego.
  • Odpowiedz
@rhqq Jest
Sour cream (American English) or soured cream(British English) is a dairy product obtained by fermenting regular cream with certain kinds of lactic acid bacteria.[1] The bacterial culture, which is introduced either deliberately or naturally, sours and thickens the cream. Its name comes from the production of lactic acid by bacterial fermentation, which is called souring.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sour_cream

Mimo wszystko opieramy się o nasz język i naszą kulturę kulinarną co sprawia
  • Odpowiedz
@Wina_Segmentacji: dobrze. niech Ci będzie, że masz rację w kontekście definicji - zwracam honor. wracamy do wątku. i tak nikt Cię nie zrozumiał ( ͡° ͜ʖ ͡°) idąc dalej, byłeś kiedyś w stanach? w stanach południowych? w szkocji? wiesz co to jest dla nich sour cream? zwykła śmietana (nie kwaśna) z kwaskiem cytrynowym. i szybciej i bezpieczniej. dla wielu osób "prawdziwa" kwaśna śmietana jest czymś co
  • Odpowiedz
@Wina_Segmentacji: małopolska, większy sklep niesieciowy. byłem raz, bo gdzieś po drodze szedłem, ale za daleko na codzień. Nie pamiętam producenta niestety. Ale kawa z nią i szczyptą erytrolu to było coś.
widzę że bardziej cywilna jest, 42% z piątnicy
  • Odpowiedz