Wpis z mikrobloga

@Chrzonszcz: Obczaiłem kilka miejsc w Karpaczu, Szkalrskiej i Harrachovie ale nie wiem jak tam z zostawieniem samochodu. W Zakopcu rano się jechało, auto zostawiało pod morskim okiem i cały dzień biegało po szlakach. Czy w tej okolicy jest też takie "centrum" gdzie można auto zostawić i codziennie iść w inną stronę ?

@lewe_konto: Mam 5 dni w Karpaczu i jadę autem. Planowałem rano podjeżdżać pod konkretny szlak, przejść, wrócić od
@MrFen: w Szklarskiej auto można zostawić gdzieś na parkingu w miescie, nie robia z tego powodu problemow. Jest tam gęsta sieć szlaków i wszedzie jest blisko w gory.

Ogólnie Karkonosze i tamte rejony różnią się od Tatr czy Beskidów, nie tylko geologią ale tym, że są to tereny poniemieckie. Mają swój urok i warto tam jechać.
To przykładowo:
- klasycznie z Karpacza na Śnieżkę, można np. wejść Kotłem Łomniczki a wrócić przez Strzechę i Samotnię
- parking na górze Jagniątkowa (obok domu Hauptmanna, darmowy) i wycieczka na Czarny Kocioł + Śnieżne Kotły
- parking powyżej Szklarskiej (przy drodze po lewej stronie, płatny z 10-15zl na dzień) i Kamieńczyk, Szrenica, Labska Bouda+wodospad, Schronisko pod Łabskim
- parking gdzieś w centrum Szklarskiej i na Wysoki Kamień + kopalnia Stanisław