Wpis z mikrobloga

@Scaab: Korzystam z infakt od roku. Nie miałem kontroli, ale z tego co rozmawiałem z księgową, większość "kontroli" odbywa się zdalnie - telefon do księgowej z w celu wyjaśnienia wątpliwości itp.

W razie kontroli "na miejscu" odbędzie się ona u Ciebie, bo to u Ciebie przechowywana jest dokumentacja. W umowie z infaktem jest zapis, że księgowy może w tym uczestniczyć, ale musisz - z tego co pamiętam - pokryć koszty dojazdu
@Scaab: Tak też masz normalnych księgowych, infakt daje platformę + wyszukuje księgowych do współpracy w oparciu o platformę. Takie airbnb dla profesjonalnych księgowych.

Księgowy wtedy albo jedzie do US, albo skanuje papiery i im wysyła. Ale to po ich stronie leży kontakt, jeśli masz u nich biuro rachunkowe.
Przynajmniej tak słyszałem o jakiejś sytuacji gdzieś kiedyś. Ja nie miałem kontroli (albo o niej nie wiedziałem).
@Scaab: jeżeli przechowujesz dokumentację księgową sam, tj masz u siebie faktury KIPIR itd, to kontrola odbywa się pod adrsem "adres przechowywania dokumentacji rachunkowej" który wpisałeś w CEDIG. Jak masz mało papierów to można się dogadać i przynieść papiery do urzędu skarbowego. I tam się odbędzie kontrola.

w infakcie jest tak że musisz zapłacić za dojazd i hotel, ale może Cię księgowy reprezentować. Realistycznie to większość takich rzeczy załatwia się pisemnie lub
@Scaab: Używam i polecam. Testowałem ifirmę i wfirmę, ale infakt miał zdecydowanie najwygodniejszy system.
Z tego co wiem, to najczęściej kontrola jest przeprowadzona zdalnie (księgowy wysyła faktury mailem albo pocztą), więc nie ma za bardzo znaczenia gdzie mieszka, ale pewnie może się zdarzyć że wezwą Cię fizycznie...
Jakbyś się zdecydował to napisz PW, podeślę Ci kod polecający ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogę też polecić Ci księgowego, którego
@0xFAFARAFA: ile placisz za ksiegowosc za infakt? Ja dotyczas 99 zł/miesiac ale dzis dostalem info od obecnego ksiegowego ze mam zakceptowac nowe warunki 189 zł albo #!$%@? o_O? Czy to jakas globalna podwyzka czy po prostu u mojego ksiegowego? Jak nie to pozostajie mi jedynie zmienic, moze na teog Twojego jezeli mowisz ze spoko
@danter: Miałem dokładnie tak samo, tylko poprzedni księgowy nie był warty 150 zł, które sobie zażyczył. Dlatego zmieniłem na nowego, który wprawdzie kosztuje 155 zł, ale jednak jakość jest i od razu mi popoprawiał błędy po poprzednim (°°
@0xFAFARAFA: czyli cena generalnie zmieniła sie globalnie? Mam opcje zeby zmienic, ale na obecnego nie narzekam wiec chodzi mi tylko o cene. Jezeli inni tez tyle maja to nie zmieniam
Niektórzy narzekają na ceny księgowych w inFakt, chociaż ja korzystając z inFakt od grudnia 2021 podwyżki miałem przez te 2 lata raczej inflacyjne: 170 -> 200 -> 220 netto (dla ryczałtu z aktywnym VAT, skala będzie droższa). Niemniej nawet jeśli brałbym rozliczanie własne to mogę polecić ich apkę. Jak zakładałem JDG to zastanawiałem się czy nie iść do jakiegoś lokalnego księgowego / rozliczanie mailowe, ale z czasem doceniam to co oferuja w
cebula12klocuch13 - Niektórzy narzekają na ceny księgowych w inFakt, chociaż ja korzy...

źródło: inFakt

Pobierz