Wpis z mikrobloga

@pisaszbespiura: tak, mam identyczny zestaw. Działa to nieźle pod warunkiem, że ogarniesz nagazowanie i temperaturę wyszynku. Jak kupujesz z chin to bierz kran z regulacją przepływu(ten wihajster z boku). Sam kran do czyszczenia można rozebrać na części, ale uważaj na gwinty bo można sobie na nich łapy pociąć
  • Odpowiedz
@piwowarz_pl: aktualnie nie chłodzę. W zimie trzymam je na balkonie, jak mi się pojawi miejsce w domu, to planuję keezer. W tej chwili gazuję (z róznym skutkiem) w temp. pokojowej i za pomocą carbonation capa sobie przelewam do PETa i dopiero taką butelkę chłodzę. Na YT widziałem, że butlę masz, więc mogę Ci pożyczyć keg na testy. Mam 11tki corneliusy.

@Amaurosis: mam kran celli z kompensatorem, także zastanawiam się tylko
  • Odpowiedz
@pisaszbespiura: o, dzięki ogromne ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie kupowałeś 11tki? Bo o tych rozmiarach tez myślę, 19 chyba dla mnie zbyt duże. I w ogóle, idzie nalać do peta takie nagazowane piwo z kega przy obecnej temperaturze? Mam na myśli pienistość
  • Odpowiedz
@piwowarz_pl: pienistość jako - taka, no nie jest idealnie, nie ma co się oszukiwać. Ja leję do peta, dobijam gazu do butli, wstrząsam mocno i do lodówki razem z carbonation capem. Muszę ich trochę dokupić, bo mam tylko 1. :D
Trafiłem na olxie gdzieś znad morza dwa, potem jeszcze Wajcha na piwo.orgu miał, ale drożej, chyba 199 tak samo jak 18tki.
  • Odpowiedz