Wpis z mikrobloga

#film #filmnawieczor

Koledzy, specjaliści od horrorów

Które z poniższych horrorów są warte obejrzenia:
Hidden (2015)
Impostor (2019)
Braid (2018)
Uciszyć zło (2018)
He's Out There (2018)
Mara (2018)
Our House (2018)
Przebudzenie dusz (2017)
Pyewacket (2018)
Jackals (2017)
Don't Hang Up (2016)
Lights Out (2016)
The Boy (2016)
Borderlands (2013)
Pokój grozy (2016)
Szubienica (2015)

Programowo nie oglądam trailerów, a w przypadku horrorów od dawna wiem, że nie ma co się sugerować ocenami na imdb, filmweb czy RT.

Ulubione horrory ostatnich lat: It Follows, Babadook, VVitch, Dziedzictwo, I am not a serial killer, Cybernatural, Zło we mnie, Oczy matki, Under the Shadow, To przychodzi po zmroku, Lament, Ciche miejsce
  • 9
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: Z tej listy widziałem jedynie Lights Out (2016) i Przebudzenie dusz (2017). Oba mi się podobały i mogę polecić. Podeślę ci też inne tytuły, które są według mnie bardzo dobre: Midsommar. W biały dzień (2019), Suspiria 2018, Pozwól mi wejść 2008, Last Shift 2014, Widzę, widzę 2014, Mroczna pieśń 2016, III 2015, mother! 2017
  • Odpowiedz
@maj00r: Dzięki. Nie mam możliwości chwilowo nic ściągnąć ani obejrzeć online ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dysponuje tylko tym co na liście powyżej. Z tych co pisałeś, to widziałem Suspiria, Widzę widzę i mother!, a "Pozwól mi wejść" to już dla mnie klasyk.
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical Nie jestem, a nawet jestem wrogiem horrorów, ale bardzo podobał mi się : The Exorcist, The Texas Chain Saw Massacre, The Exorcism of Emily Rose, The Shining, 28days later, Rosemary's Baby, Candyman, Carrie, IT, The Birds, Psycho (oba Hitchcocka) i może taki w sumie najlepszy Polańskiego - The Ninth Gate. Może coś podpasuje, od razu mówię, znawcą tematu nie jestem, filmy dałem w oryginalnej pisowni, żeby łatwiej znaleźć.. Pozdrawim i
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical:

Hidden - można obejrzeć, nic ambitnego, ale jakaś kaszana też nie. 5/10

uciszyć zło - nie widziałem, ale wygląda na kaszanę, taką kaszanę, o której mówiła postać grana Andy'ego Garcia w "Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym" #pdk
  • Odpowiedz
@szunis: Dzięki - większość widziałem bo to starsze produkcje, więc gdzieś tam się widziało.

Tak jak wspomniałem powyżej - jestem ograniczony do listy powyżej - mam to po prostu na dysku, a nie mam możliwości niczego ściągnąć ani obejrzeć online.
  • Odpowiedz
@sejsmita: Czyli zasadniczo nie polecasz nic z mojej listy ;] Inne azjatyckie horrory oprócz Lamentu? No chyba tylko Klątwę i Ringu. Tak to jestem zielony w temacie, aczkolwiek azjatyckie kino lubię, ale oglądam w sumie tylko te filmy, które jakoś się przebijają do Europy. Chan-wook Park, "Zagadka zbrodni", "Ujrzałem diabła", "Płomienie", Kar Wai Wong - tego typu klimaty, raczej mainstream
  • Odpowiedz
@horizontal_vertical: O widzisz, kolega wyżej też prawie poleca Hidden. Złe nie jest.

Tak z brzegu, z pamięci: Tumbbad, May the devil take you, the mimic 2016, rigor mortis, jaś i małgosia 2007, mroźne piekło, peruka/gabal, a jako bonus niehorror - bedevilled 2010

nieazjatyckie: aterrados, a dark song, southbound, last shift, vuelven, errementari, rytual
  • Odpowiedz