Wpis z mikrobloga

Rozstałem się z dupą, nie mam z nią kontaktu i nie chcę mieć..ale ze mieszkała rok u mnie to wiadomo adres mój podawała...teraz patrzę a tu list z zusu...nie mam zamiaru go przekazywać, otwierać no nic...co mam zrobić?? Mogę go wywalić do kosza?? #prawo #pocztapolska #zus #pytanie #zwiazki
  • 16
@murarz13: @przeciag: no własnie, czyli muszę iść do #!$%@? zusu albo pocztę.. Własnie muszę czy nie muszę..bo chodzi o to że mam dobrą wolę jedynie wywalić to do kosza, a nie gdzie specjalnie z tej okazji iść..jeśli to trafiło do skrzynki to pewnie nic ważnego, a w sumie co mnie to interesuje. Chodzi tu tylko o to czy prawnie mogę to #!$%@?ć do kosza.
@Fafnucek: nie mam takiej przegródki...mogę jedynie napisać że to zwrot do nadawcy i zostawić w skrzynce. A do byłej nie mam zamiaru się odzywać, nie rozstaliśmy się w gniewie, ale po prostu nie.
@Hejtel: Przekreśl adrest, napisz zwrot i powód zwrotu. Wrzuć do skrzynki nadawczej. Jeżeli Ci się nie chcę, zawsze możesz zostawić na "skrzynce" - listonosz powinien zabrać jak będzie nosił w inny dzień. Tylko jak wiesz, że sąsiedzi nie zakoszą.

Generalnie jeszcze z prawa pocztowego.

Przesyłka pocztowa niewłaściwie doręczona do oddawczej skrzynki pocztowej z powodu mylnego lub nieaktualnego adresu lub oznaczenia adresata albo nieprawidłowego doręczenia może być zwrócona operatorowi pocztowemu przez:
1)
@Hejtel:
Generalnie ze swojej strony polecam takie listy przekreślać i zwrot, aby wracały do nadawcy.
Ewentualnie jak widujesz swojego listonosza to podkręć, mu że taki tutaj nikt nie mieszka już itp. itd. Ewentualnie zostaw mu kartkę na Poczcie.
Jak będziesz wyrzucał, palił, czytał itp. to jeszcze się okażę, że Twoja była zrobi Ci aferę. Mimo, że to w jej interesie jest załatwienie takich spraw.
@Hejtel: Zostaw kartkę listonoszowi, że taka osoba już nie mieszka pod tym adresem. Bo z gadki to pewnie nikt nie zapamięta, a tak jak sumienny to sobie przyczepi do fachu tą karteczkę.

Oczywiście nie zdziw się, jak awizo będzie od czasu do czasu. Bo jeżeli Twoja była nie ureguluje sobie spraw urzędowych (z prawidłowym adresem do kontaktu) to listonosz musi czy chce czy nie awizować urzędowe pisma od zusu, us, komornika