Wpis z mikrobloga

Ogólnie to jestem bardzo ciekawska świata. Nawet jeżeli nie mam możliwości gdzieś pojechać to lubię popatrzeć jak ludzie żyją. Ostatnio trafiłam na ten kanał, gdzie jest wrzucana cała masa informacji dot. Japonii. Począwszy od podejścia i świadomości w kwestii jedzenia, kończąc na tym jak fenomenalnie funkcjonuje tam społeczeństwo.

Niesamowitym jest dla mnie zwyczaj Omiyage i kultura pracy w biurach. Poranne zebrania (Chorei) i dzieleniem się najważniejszymi informacjami oraz osiągnięciami innych działów również jest czymś co mnie niesamowicie zaskoczyło. Pomijam już rozwiązania typu siłownia czy przestrzenie dla pracowników (bo to pewnie zależne jest od danego przedsiębiorstwa) ale sama kwestia Keigo, Senpai, Kouhai i zwyczajów z tym związanych jest ciekawa. Kultura, tradycja, higiena, no niesamowite! Jestem pod ogromnym wrażeniem. #ciekawostki #pracbaza #japonia #gruparatowaniapoziomu
  • 8
@Booty_Gurl: a większość z tych rzeczy to bajki. Jeśli chodzi o kulturę pracy to przeciętnie Japonia wypada gorzej niż Europa. W niektórych firmach w Polsce też jest omiyage (jak ludzie jeżdżą na wakacje to kupują prezenty dla swojego działu, jak ktoś ma urodziny to każdy robi zrzutkę na prezent, jak są święta to firma daje prezenty, tak przynajmniej było u mnie), też jest siłownia, też są poranne zebrania (szczególnie w IT).