Wpis z mikrobloga

Co teraz czytacie i co polecicie z ostatnich pozycji? #sprawdzajacanitka #ksiazki #czytajzwykopem

Ode mnie " Pułapki Myślenia " noblisty Kahnmanna. Jeśli macie dość pseudo poradników "od zera do milionera" i rad typu "żeby mieć fajny dochód pasywny wystarczy kupić kika mieszkań w centrum warszawy i pieniądze będą spadać wam z nieba" przeczytajcie dzieło żyda, który naprawdę ma gigantyczną wiedzę o ekonomii i psychologii ekonomicznej człowieka i przedstawia wszystko co wie w tak dobrze ubrane rozdziały, że naprawdę czapki z głów.
Croudflup - Co teraz czytacie i co polecicie z ostatnich pozycji? #sprawdzajacanitka ...

źródło: comment_ML1kbljKCsbHQy87LybPtUgCh2D5Vypq.jpg

Pobierz
  • 38
@rmweb: chodzi o dwa odmienne ośrodki myslenia o ktorych mowi autor. Przyznam, tytuł też mnie zmylił xD Po krótce chodzi o Mózg 1, który reaguje instynktownie, czyli np. widzisz duże oczy- odczuwasz zagrożenie, widzisz araba z turbanem i zbyt szeroką tuniką- boisz się pasa szachida etc.
Mózg 2 za to odpowiada za analityczne myślenie, odpalę ci go pisząc np. 1345-235+33 ile to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KabelZNadcisnieniem: Przeczytałem jeszcze bodaj w liceum ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to już jest podręcznik do studiów, ogarnąłem dopiero pod koniec ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

I podbijam- tez masa źródeł, tez naukowo, też ciekawie bardzo i bez #!$%@?.
ostatnich pozycji

pół toku to będą ostatnie pozycje? xD

"The Time Traveller's Guide to Medieval England: A Handbook for Visitors to the Fourteenth Century" Ian Mortimer
"The Life You Can Save: Acting Now to End World Poverty" Peter Singer
"Samolubny gen" Dawkinsa
"What If?: Serious Scientific Answers to Absurd Hypothetical Questions" Randall Munroe
z fantasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) to "Orconomics" J. Zachary Pike
@Croudflup:
@Croudflup: To ja polecam Never Split the Difference: Negotiating As If Your Life Depended On It. Ksiązka napisana przez agenta FBI z ponad 25 letnim doświadczeniem jako negocjator. Nie przynudza i podaję przykłady z sytuacji, które negocjował jako agent.
"What If?: Serious Scientific Answers to Absurd Hypothetical Questions"


@yeron: to czytałem i bardzo mi się spodobała xD Potem dostałem ją od jakiegoś mirka na #swiatecznapaczka xD
Ale jak lubisz takie brakuje tutaj Sapiens. Od zwierząt do bogów jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samolubny gen mam na czytniku. Pierwsza wygląda jak zajaranie okresem historycznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)