Wpis z mikrobloga

Mireczki, próbuje zoptymalizować czas pracy na baterii w #xiaomi #mi9 . W necie wyczytałem, że domyślny tryb #siecikomorkowe na tym urządzeniu, tj. #lte /TD-SCMA/WCDMA jest niepoprawny że względu na brak wsparcia dla TD-SCMA w Polsce. I tutaj moje pytanie, jaki tryb będzie zatem najlepszy dla operatora #orange tak żeby wykorzystywać jak największy zakres częstotliwości? Zmieniłem na LTE/WCDMA, ale zastanawiam się również na GSM i UMTS? #pytaniedoeksperta #pytanie #telefony #internetmobilny
  • 13
@Joiny20: ale nie bardzo rozumiem, co ty chcesz osiagnac. Z tego co piszesz zastanawiasz sie nad wylaczeniem LTE i przejsciem na 3G albo wrecz 2G, zeby oszczedzic baterie telefonu?

Nie wiem na ile ma to sens, bo nowe modemy LTE wkladane w telefony sa jednak dosc energooszczedne.
Wieksze spustoszenie robi przelaczanie sie non stop miedzy sieciami bazowymi.

Co do optymalizacji baterii, to sugeruje zaplanowane zadania na nocke i pokombinowanie z ustawieniami
@PurpleHaze LTE chce jak najbardziej zachować, ale tak jak pisałem we wstępie - TD-SCMA jest ponoć nie obsługiwane w Polsce, stad moje pytanie na co najlepiej w przypadku Orange zamienić owe ustawienia tak żeby telefon nie szukał na częstotliwościach, których zwyczajnie nie ma a skupił się na tych gdzie a) są najlepsze prędkości i b) jest najlepszy zasięg. Pozostałe opcje oszczędzania już ogarnąłem