Wpis z mikrobloga

#arduino #raspberrypi #piwowarstwo
Witam, czy jest jakaś różnica między oryginalnym arduino a klonami?
Szukałem jakiegoś zestawu do nauki na Ebay, ale wszystkie to klony.
Ogółem zamierzam zrobić kontroler do wrażenia piwa, czyli kontrola grzałek, pomp itp. Tylko zastanawiam się czy nie lepiej użyć raspery gdzie jest już gotowa aplikacja, która działa również na ekranie dotykowym.
  • 11
@WasNaKolanie: Różnica jest taka że kupując oryginał wspierasz projekt Arduino, reszta jest praktycznie taka sama.

Jeśli nie masz zdolności programistycznych i elektronicznych oraz cena projektu nie przeraża Cie, to rób na raspberry pi.
@WasNaKolanie: jest też coś takiego jak beerduino - gotowy soft na ardu. Do takiego zastosowania. Sterowanie chyba poprzez Appke na tel (w ogóle są takie apki gdzie moz a sobie stworzyć dowolny interfejs pod to). Teoretycznie bardziej się do takiego czegoś nada mikrokontroler (Arduino) ale w praktyce nie ma powodu żeby nie zastosować samego rpi. Jeśli chcesz mieć wbudowany w to kolorowy wyświetlacz z ikonkami to to praktycznie jesteś zdany na
@jacob1 dzieki bardzo za odpowiedź ;)
Właśnie dzisiaj zamówiłem zestaw dla początkujących z arduino uno. Tak jak napisałeś pierw zacznę od podstaw a później spróbuje sam napisać program lub wykorzystam już gotowy.

Mam tylko nadzieję, że starczy mi wejść w uno na 2 grzałki, pompę, termotr mieszadło. W najgorszym wypadku dokupić arduino mega.
Spokojnie- rozumiem że potrzebujesz 1 termometr- nie wiem jakiego czujnika użyjesz ale np. czujniki na one wire takie jak ds18b20 to możesz wiele do jednego pinu podłączyć
+ Do tego 4 wyjścia do których podłączysz przekaźniki- pamiętaj o oddzieleniu ich od Arduino transoptorami, - można też użyć gotowych modułów z przekaźnikami, wszytskie już zlutowane razem.
Więc zostanie do tego jeszcze wyjść/wejść żeby podpiąć czy to wyświetlacz (można po i2c) i kilka switchy