Wpis z mikrobloga

Hej. Noszę się z zamiarem zakupu pierwszego ekspresu automatycznego. Wcześniej miałem kolbowy z dyszą do spieniania mleka, niestety potrzeba mycia wszystkiego po każdym przygotowaniu kawy mnie przerasta. Budżet 2000-2500 zł. Chciałbym żeby można było używać kawy ziarnistej jak i mielonej. Sam piję kawę czarną, więc potrzebuję żeby robił coś większego niż espresso, reszta domowników preferuje kawę białą i tu pojawia się dylemat. Nie mam czasu stać i pienić mleka rano, więc musi się to robić automatycznie. Najpierw skłaniałem się ku temu DeLonghi 350.55 ale pod tagiem jedna osoba napisała, że nie poleca ekspresów z takim zintegrowanym dzbankiem na mleko bo jest to droga część w razie uszkodzenia. Pod tagiem polecane są w tym zakresie cenowym ekspresy Nivona np. 680 tylko z tego co widzę tutaj jest napisane "manualne Easy-Spumatore" co to oznacza bo nigdzie nie jest wyjaśnione? Czy przy wyborze kawy mlecznej trzeba sobie najpierw ręcznie spienić mleko czy jak to działa?

#ekspres #kawa #nivona
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@Stragan to może kup z rurką, np. Siemens TE651319RW, w euro po kodzie zapłacisz 2500. Są też Siemensy eq5, niższa seria, kosztuje ok. 2000, zasada działania taka sama tylko masz pokrętła a nie wyświetlacz. Sprawa fajna bo rurkę wkładasz do kartonu z mlekiem i w zasadzie tylko ona jest do mycia, a system spienia mleko tak samo jak wyspa mleczna (czyli ten pojemnik na mleko). Szczerze polecam.
  • Odpowiedz
  • 1
@Stragan tylko jeszcze ze swojej strony przypomnę, że jak to z elektroniką bywa, wyświetlacze czasem ulegają awarii ¯_(ツ)_/¯ więc jeśli nie zależy Ci na bajerach, a tylko na dobrej kawie, to weź ten niższy model. Jeśli wierzysz w ubezpieczenia do sprzętu to ewentualnie sobie gwarancję przedłuż jeśli kupujesz w sieciowce z elektroniką.
  • Odpowiedz