Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motocykle #motocyklisci #motocykl #suzuki
Mirki, jako, że całe życie jeździłem w enduro proszę o radę. Chciałem kupić pierwszy motocykl szosowy ale kompletnie się na nich nie znam. Myślałem nad czymś typu gsxf 600 z lat 90, czy tak wiekowe motocykle wymagają nadmiernej uwagi przy serwisie, na co zwracać uwagę przy kupnie i jakie modele polecacie? Były w tamtych latach jakieś awaryjne konstrukcje?
  • 7
@Reynald: Moto z lat 90-tych są bardzo trwałe ale czas w miejscu nie stoi. Znalezienie niedrogiego, przyzwoitego - takiego co pojedzie a jednocześnie do spokojnego poprawiania różnych rzeczy w miarę czasu, kasy i znalezienia części egzemplarza to duża sztuka. Wg mnie szukaj wśród niezbyt atrakcyjnych na oko ale mechanicznie zdrowych sztuk, świeżo przywiezionych do Polski albo będących długo w jednych rękach, tam będzie najmniej "sieradzkiego kowalstwa" :-)

Gx
@Reynald: A na co dasz radę?
Dymienie, wycieki, kompresja, kolor świec. Dalej czyli do grubości płytek rozrządu co jest istotne w tak wiekowych sprzętach raczej nie da się zajrzeć przy zakupie. No, może jeszcze dekle gaźników i stan membran, bo do niektórych modeli kupno nowych bywa mission impossible.
Co do całe reszty to wątpię czy wiesz :-) bo podmęczone może być bardzo wiele rzeczy.

Gx
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gixaar: raczej wchodzi w grę tylko ocena wizualna, w tak budzetowym motocyklu nie bede wyglupial sie z rozkrecaniem czegokolwiek. Cała reszta motocykla, to właściwie to samo co w motocyklach cross/enduro, trochę ich przerobiłem.