Wpis z mikrobloga

#wiedzmin od #netflix nie będzie miał łatwo. #lotr od #amazon zgasi go jak peta na dworcu.

250 milionów $ kosztowały prawa do ekranizacji książek Tolkiena (ciekawe ile wziął Sapkowski ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Ma być 5 sezonów, budżet na całą serię to ok.1 miliard $ czyli średnio 200 milionów na sezon, dla porównania pierwszy sezon wiedźmina według plotek ma kosztować ok. 80 milionów.

ale nie mogę się doczekać i Wiedźmina i LotR

Idą czasy seriali fantasy i to wszystko dzięki sukcesowi #got

#wladcapierscieni #seriale
RezolutnyPasikonik - #wiedzmin od #netflix nie będzie miał łatwo. #lotr od #amazon zg...
  • 24
@tomwoj343: jasne ale jednak dają duże możliwości chociażby w pozyskaniu odpowiednich osób, które będą odpowiedzialne za poszczególne elementy serii. Myślę też, że Amazon pakując tyle kasy zrobi wszystko żeby serial nie okazał się porażką zwłaszcza, że w przypadku seriali jakość przekłada się na ilość widzów w kolejnych sezonach, a Amazon ma już w umowie zaklepane 5 sezonów.
że to nie jest tylko ekranizacja samego Władcy Pierścieni ale też Silmarillionu


@guest: wydaje mi się, że nie tyle "też" Silmarillionu, ale przede wszystkim Silmarillionu. Może precyzyjniej: niektórych historii z Silmarillionu, bo pełna ekranizacja powinna się zacząć od stworzenia świata, a nie od II ery.
A promują to tytułem LoTR, bo to już wyrobiona marka i każdy ją kojarzy - w przeciwieństwie do Silmarillionu.
Tak czy inaczej, na żaden serial nigdy
@RezolutnyPasikonik: #!$%@?, upadek Gondolinu by obejrzał i jeszcze za to zapłacił Amazonowi jak byłoby dobre. Świetny materiał na jedną z najbardziej widowiskowych rzeczy w dziejach telewizji. Nocna bitwa, sytuacja bez wyjścia, brak możliwości ewakuacji i opuszczenia miasta, desperacja i chaos. Do tego byłaby licytacja kto zrobi ciemniejszy odcinek.
@qnebra:

Do tego byłaby licytacja kto zrobi ciemniejszy odcinek.

a weź, mam uraz po bitwie z NK w Grze o Tron ( _) zwłaszcza, że dedeki się pchają w to xD


do Silmarillionu podchodziłem dawno i odpadłem w połowie, a to co przeczytałem słabo już niestety pamiętam. Oczywiście szacun dla Tolkiena, po prostu mnie to przerosło. Może zrobię kolejne podejście bliżej premiery. Tak czy siak nawet nie znając/pamiętając