Wpis z mikrobloga

@StaryWilk: oglądałem kiedyś filmik tego typa
Opowiadał, że jak zrobisz to, to i to to nie pójdziesz do nieba. Skąd oni taką pewność mają? Bo przeczytali jakąś książkę? Czemu sobie nie przeczyta innej książki? Oni w ogóle wiedzą że są na świecie inne książki niż biblia?
  • Odpowiedz
@miszczu90: w ogóle kto mu #!$%@? powiedział że jest niebo xD trzeba być dobrze samolubnym człowiekiem, co #!$%@? życie ci nie wystarcza? Możesz doświadczyć tego zajebistego świata i jeszcze ci mało, jeszcze chcesz za to nagrodę, że #!$%@? nikogo nie zgwałciłeś i nie zamordowałeś? Chcesz medal od Boga za nie bycie kompletnym skurywsynem? XD
  • Odpowiedz
@borsuczki_robio_sztuczki:

Chcesz medal od Boga za nie bycie kompletnym skurywsynem? XD


niestety ale religija powstawała w czasach takie zezwierzęcenia, którego dzisiejszy człowiek nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić. I każda religia z góry zakłada, że człowiek jest zwierzęciem, które wiedzie się instyktem i jak mu nie powiesz co ma robić to zaraz zgwałci siotrę, zabije matkę i okradnie sąsiada. Sam fakt uczestniczenia w obrządkach religijnych jest poniżający dla zdrowo myślącego
  • Odpowiedz
No jakby zgadzam się, że kościół wydaje się być dosyć pazerny na kasę, ale jakoś nie pasuje mi pan Szustak w tym memie. Oglądałem trochę jego filmów i nie kojarzę wypowiedzi w tym tonie. Jest jakiś konkretny film, gdzie tak mówi, czy ten mem jest tylko efektem bólu dupy, że ludzie z własnej woli dają mu kasę (bez bycia straszonymi piekłem)?
  • Odpowiedz
oglądałem kiedyś filmik tego typa

Opowiadał, że jak zrobisz to, to i to to nie pójdziesz do nieba. Skąd oni taką pewność mają? Bo przeczytali jakąś książkę? Czemu sobie nie przeczyta innej książki? Oni w ogóle wiedzą że są na świecie inne książki niż biblia?


@borsuczki_robio_sztuczki: Masz jakieś źródło? Szustak zazwyczaj z sensem opowiada.
  • Odpowiedz
@Budo: nie, pamiętam tylko że to był taki dosyć długi, chyba godzinny wykład w jakimś kościele. Powtarzał parę razy "jak nie będziecie [coś tam], nie pójdziecie do nieba".
  • Odpowiedz
@Budo: nie jestem pewny, być może. Ale pamiętam jak z pełnym przekonaniem mówił, że jeśli nie kochasz bliźnich to nie pójdziesz do nieba, choćbyś nie wiem jak dobrym człowiekiem był.
  • Odpowiedz
@borsuczki_robio_sztuczki: Ale to jest bardzo dobra metafora. Clou jest fakt, by byc dobrym dla innych, czy niebo w tym wypadku to niebo rozumiane przez katolikow, czy po prostu zadowolenie i szczescie z bycia dobrym czlowiekiem, to juz wybierasz co Ci pasuje. Niektorzy sa tak przesiaknieci nienawiscia do kosciola katolickiego, ze pietnuja nawet osoby ktore wrecz zaprzeczaja glupocie wielu rzeczy w KK
  • Odpowiedz
@grzegorzo: no ja wiem, katolicy lubią interpretować wszystko co brzmi idiotycznie jako metafora. W każdym razie ja nienawiści nie mam, zapewne Szostak jest super facetem, żartowałem sobie. Prawdy nie znam, być może wszystko co mówił to fakt, nie wykluczam takiej możliwości. Po prostu nie lubię ludzi w 100% przekonanych do swojej racji. 99% jest spoko, ale ten 1% sceptycyzmu chyba nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz