Wpis z mikrobloga

Tak jak obiecałem bagietki czosnkowe a'la Dobro wraz z przepisem - prostym i męskim.

Bierzemy szklankę i wypełniamy ją 1/2 mlekiem, 1/4 olejem, 1/4 wody. Wlewamy do garnka wsypujemy paczkę suchych drożdzy, łyżeczkę cukru i mąki tak, żeby ciasto miało właściwą konsystencję (ok 250g), wyrabiamy 5 minut aż ciasto nie będzie przywierać do ręki i po naciśnięciu palcem wracać do swojego kształtu. Przykrywamy ścierką i w międzyczasie idziemy zrobić masło czosnkowe. Do tego celu bierzmy kilka ząbków czosnku i siekamy, przekładamy do moździerza i ucieramy z masłem. Idziemy na godzinę przeglądać wykop.

Po godzinie wracamy ciasto dzielimy na 4 porcje i formujemy z nich wałki. Kładziemy na blachę, nacinamy żyletką lub ostrym nożem, zostawiamy na 20 minut żeby podrosły. Po 20 minutach w nacięcia (które się rozjadą) nakładamy masła. Piekarnik nastawiamy na 200 stopni, na dnie piekarnika umieszczamy naczynie z wodą i pieczemy ok pół godziny uzyskując efekt jak na załączonym obrazku.

Własnoręcznie przygotowane wypieki nie tylko są smaczne i zdrowe, ale pozwalają mi się dowartościować.



#przegryw #gotujzwykopem
Dobrohoczy - Tak jak obiecałem bagietki czosnkowe a'la Dobro wraz z przepisem - prost...

źródło: comment_8N3uwNLYvqbmdOKUb9rRt2JStW9Xk2ay.jpg

Pobierz
  • 17