Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali ktoś, kto pracuje/pracował/zna praktyki obowiązujące w salonach sprzedaży samochodów? Jak to jest ze sprzedaża auto demo - czy jesli salon ma u siebie demówkę na sprzedaż, to może tą sprzdaż zablokować audyt / kierownik regionalny? Dostałem ofertę zakupu demo z bardzo małym przebiegiem, które w salonie jest ok 3 miesiące. Niestety musze na nie czekac ok 2 miesiące, bo podobno salon musi mieć ten model podczas audytu, ktory będzie za jakiś czas, a kolejne demo przyjedzie dopiero pod koniec września. Jak to na prawdę jest? #sprzedamauto #samochody Wołam też #pokazauto, bo jest tu sporo osób, które są świeżo po zakupie nowej fury.
  • 8
@Jestem_Tutaj: ja nie widzę problemu w leasingu takiego auta i sam bym mógł takie wziąć, ale jeżeli bierzesz leasing bez wykupu i na cały okres leasingu masz gwarancje. Choć jak ja brałem auto to wcale takie demo nie wychodziło atrakcyjnie cenowo, wiec wziąłem nówkę:
@RSGApps: tutaj auto ma <800 km przebiegu, więc nie jest to typowe demo.
@Winlux: gwarancja biegnie od momentu zarejestrowania auta, czyli te 3 miesiące jestem w plecy. Ale z tego co wiem, jest to popularna praktyka również przy nie-demówkach - salon "wypycha" auta, które ma na stanie, żeby plany sprzedażowe się zgadzały.
@komoornik: to ma sens, dzieki!