Wpis z mikrobloga

Mireczki noszę się z zamiarem zakupu Xiaomi Roborock Vacuum Cleaner 2 S50. On tworzy sobie wirtualną mapę mieszkania, tylko, że mieszkam w domku z piętrem. Jak to obejść, żeby nie sprzątał mi góry wg mapy z dołu? Da się nauczyć go dwóch różnych kondygnacji osobno? #xiaomi #roborock #odkurzacz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hustawka: W aplikacji xiaomi home ( niezbędna do zarządzania odkurzaczem) tworzysz pomieszczenia do, których przypisujesz urządzenie. Za pierwszym uruchomieniem w pomieszczeniu xiaomi go sobie skanuje a później odkurza. Ty też możesz z poziomu aplikacji wysłać go do sprzatania poszczególnych pomieszczeń.
@hustawka na górze ogarnie że to nie dół i zacznie sprzątać jak bez mapowania, nowsza wersja s6 ma już piętra a xiaomi jest ciulowe i nie da tej aktualizacji do starszych wersji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@hustawka mam go odkurzacz jest świetny, niestety różowa uparła się na mopa, gdyby nie to.. to najprawdopodobniej wziąłbym z wyżej polecanych S6 za bardzo odbiega cena, ale 1s, jest z tego co pamiętam tańszy i ma system góra dół etc.
Niestety nie ma mopa,ale ja do tej pory uważam, że ten mop nie wiadomo czego nie robi ;)

Tak było mi też polecane, niestety zrobiłem inaczej.
Po prostu jak dasz go np
@hustawka i to takie mopowanie trochę lipne, bo ile wody może Ci to dać? Prawie tyle co nic.
Plus później z instrukcji dowiadujesz się, że nie możesz dodać detergentu i Clean water only.
Podejrzewam, że jakby dodać kapkę to by się nic nie stało, no ale..
@wex009 ja leje środek do mycia podłóg na bazie alkoholu (dezynfekujący) i nic złego się nie dzieje :-) S50 daje radę z tym że puszczam zawsze dwa mopowania, jedno po drugim. Podłogi sa mocno odświeżone. Wiadomo, nie jest to to samo co przelecenie na mopie, ale jest lepiej niż się spodziewałam...
@Hertha w sumie, będę musiał popróbować, też daje 2 razy, bo przy 1 efekt kiepski, a widziałem inne tańsze urządzania fakt, np. tylko do mopowania, bez innych funkcji, ale efekt ich był dużo dużo lepszy cóż, nie można mieć wszystkiego w jednym.